středa
25. listopadu 2009
20:00 hod.

JAN KOPKA

Dva opačné extrémy v podaní jabloneckého bikera při jedné diashow. Na kole v zimě za polární kruh do Laponska a v letě do tropů Austrálie.

Oba dva extrémy představují dobrodružné úniky z přetechnizovaného světa a od svazujícího komfortu do náruče čisté přírody.

V Laponsku se díky sněžným kolům a arktické divočině se propadnete i do nové dimenze bikování. Na trase jsme potkali jen minimum lidí a pocítíli krásu i majestátnost severské přírody a na chvíli zapoměli na žebříček hodnot vytvořený doma v civilizaci. Nastávali u nás opojné a neuvěřitelné pocity a díky vyplavenému adrenalinu objevovali krásu věcí, kterou doma běžně nevnímáme. Zjistíte, jak příjemné teplo vydává hořící dřevo, jak uklidňující je praskající oheň, jak skvěle chutná obyčejný čaj i primitivní jídlo připravené na železných kamnech. U každého z nás došlo k vnitřnímu vyčištění, což je také smysl těchto cest.

Této cesty se můžete zůčastnit nejen jako diváci při diashow, ale také jako přímí účastníci jedné z dalších plánovaných cest - viz www.jankopka.cz

V Austrálii se Honza Kopka před časem zúčastnil nejzvláštnější ročníku drsného závodu Crocodile Trophy. Jako jediný ročník vedl přes celý kontinent z jihu na sever. Žádný jiný ročník neměřil tolik kilometrů a různé podnebné pásy se měnily téměř ze dne na den. Na jihu zažili déšť a 10st.C a v pouštích teploty přesahující šedesátku a to vše pod plným fyzickým zatížením uprostřed divočiny jen s minimálním zázemím.