čtvrtek
21. ledna 2010
20:00 hod.

DEMIAN BAND (ARG)

Špičkový argentinský blues rockový kytarista a zpěvák Demian Dominguez s kapelou poprvé v České republice. Zahajuje sérii koncertů zahraničních kapel 2010. Předprodej od 6.1. v Klubu Na Rampě, a to v po-pá od 15 hod. v so*/plus/*ne od 18 hod.

Demian Dominguez se narodil v březnu 1979 v Buenos Aires. Hudbě se věnuje naplno od svých dvanácti let a ještě coby teenager (puberťák) sklidil nadšené recenze u příležitosti svého vystoupení na vzpomínkovém festivalu pořádaném na počest S.R. Vaughna. Se svými kapelami brázdil především lokální klubovou scénu. V roce 1996 nastal v jeho životě zásadní obrat. Tehdy obdržel cenu za šíření bluesové hudby na jihoamerickém kontinentu. V roce 1997 mu věnuje argentinská MTV samostatný pořad a v dalším roce už vydává svoje první album. Od roku 2002 žije ve Španělsku, kde vydává svá další alba a odkud vyráží na svá kratší či delší turné.

Je představitelem spíš tvrdšího podání blues typu S.R. Vaughana, R. Galaghera, W. Trouta, aj. Svým živelným podáním a strhujícím rytmem dokáže upoutat i fanouška jiných hudebních směrů. Skvěle mu sekundují Lucia del Campo na klávesy a jeden z lepších španělských bubeníků Gustavo Segura. Jak jim to společně hraje se můžete přesvědčit na YouTube, kde je možno shlédnout ukázky ze dvou festivalů pořádaných loni v Německu.

http://www.youtube.com/watch?v=B3KjX8BtHEw

www.myspace.com/demianbandAkce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)