středa
27. října 2010
20:00 hod.

GOOGLING */and/* FUCKING

Divadlo F.X. Šaldy v Liberci. Hra Tomáše Dianišky, herce souboru. Digitální gameska pro generaci Youtube dokazující, že divadlo opravdu nemusí být nuda. Obrazy ze života mladých lidí, kteří místo Boha uctívají svatou trojici ve složení Youtube, Google a Facebook. Kreativní, energická hra s řadou originálních, povedených hlášek.

Stylová afterpárty DUO LEMURŮV PYTEL */plus/* googling show.

V rámci projektu „Jablonec nad Nisou 2010“.

„Googling and Fucking je směsí emočních výbuchů ve stylu čtrnáctiletých blogerek a suchého geekovského humoru. Vlastního děje je ve hře jen minimálně. Jedná se o obrazy z života několika mladých lidí, z nichž jeden se již měsíc nesetkal s člověkem a se světem komunikuje pomocí internetu. Ostatně děj není ve hře tím hlavním. Důležitou roli zde hraje internet, Google, Facebook a také slíbený f**king. Hra je postavena na rychlém střídaní obrazů a používání jednoduchých světelných efektů. Patřičnou atmosféru dotváří známé počítačové melodie. Tím nejlepším jsou místy až filosoficky laděné texty o životním stylu generace Googlu, Facebooku a YouTube. Rychlé a nelineární přechody v ději připomínají plynutí samotného Facebooku, který je také jakousi chaotickou kolekcí slouženou z mnoha střípků. Hra je zaměřená hlavně na mladé publikum. Diváci starší generace nemusí vůbec tušit, co vtipného může být na větě */and/*quot;To se líbí Hance*/and/*quot;, proč si postava postava poeticky stěžuje, že */and/*quot;člověk nemůže milovat 300 přátel*/and/*quot;, ani že dvě dívky smějící se do prázdného prostoru ve skutečnosti natáčí Youtube video. A možná je znejistí používání slov jako */and/*quot;pí*a*/and/*quot;, jejichž koncentrace je několikanásobně větší než jsme v divadlech zvyklí.

Hra je prodchnutá energií. Slyšet na prknech, která znamenají svět, volání */and/*quot;Padá server, přej si něco,*/and/*quot; je rozhodně osvěžující.

Ve hře se objeví řada originálních a povedených hlášek, které mají slušnou šanci mezi mladou počítačovou generací zlidovět, ať již smutné hlášky */and/*quot;Láska není a smajlík je málo,*/and/*quot; nebo filosofující */and/*quot;Umřít nebo zaklapnout notebook? To je stejné.*/and/*quot;