pátek
18. února 2011
20:00 hod.

NEŘEŽ

Koncert folk rockové kapely Zdeňka Vřešťála a Víta Sázavského. Nová sestava, nové CD, hudba k právě promítanému filmu Román pro muže.

Jako host vystoupí jablonecké Berušky.

Kapela Neřež vznikla v roce 1998 jako pozůstatek Kapely Jaromíra Nohavici. Jejím jádrem se stali Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský, zakládající členové skupiny Nerez. Proto ona podobnost v názvu. */and/*quot;Jsme volným pokračováním Nerez, bohužel už však bez Zuzany Navarové. Vydali jsme už 4 studiové desky (2x Monitor EMI, BMG, Indies) a právě točíme jubilejní pátou. Kromě častých samostatných koncertů občas doprovázíme Marii Rottrovou.

Napsali jsme muziku k filmu Román pro muže, který už navštívilo v Čechách a na Slovensku více než půl milionu diváků! Věřím, že alespoň někteří vydrželi až do konce – v titulcích zpívá naši písničku Jednou tu nebudeme Miroslav Donutil.*/and/*quot;

Vít Beneš - klávesové nástroje, akordeon, bicí nástroje, zpěv (hraje: s Neřež a United Flavour )

Filip Benešovský - baskytara, kytara, piano, zpěv (hraje: s Marií Rottrovou, Neřež, Taliesyn, Romanem Dragounem atd. Samostatnou kapitolou jsou jeho adaptace děl Pink Floyd. Zejména „The Wall“ a „Dark Side Of The Moon“)

Robert Fischmann - flétny, perkuse, zpěv ( hraje: ve skupinách Neřež, Taliesyn, Bran, Before Breakfast, Linha Singers, Dušan Černák Qt., Jakub Zahradník Qt.)

Vít Sázavský - zpěv, akustická kytara, viola, perkuse (hraje: ve skupině Neřež, též s Marií Rottrovou)

Zdeněk Vřešťál - akustická kytara, foukací harmonika, zpěv (hraje: ve skupině Neřež )Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)