pátek
11. března 2011
20:00 hod.

PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE A GARAGE

Dvě skupiny, ve kterých dlouho působil Mejla Hlavsa. Jednu založil, druhou zásadně ovlivnil. Letos 6. března by se dožil 60 let. Jeho spoluhráči mu vzdávají hold vzpomínkovým turné.

PPU - legenda československého undergroundu v letech hluboké totality, kterou ( legendu) mladý baskytarista */and/*quot;Mejla*/and/*quot; Hlavsa založil v roce 1968. Skupina se zanedlouho stala ze strany dlouhovlasé mládeže milovanou a ze strany komunistické policie nenáviděnou kapelou. Nedala se přimět ke kompromisům s tehdejším režimem, což ji připravilo o profesionální licenci. Systematická perzekuce vyvrcholila v roce 1976 uvězněním saxofonisty Brabence a manažera kapely Jirouse. Kampaň na jejich propuštění vyvrcholila v lednu 1977 Chartou 77. Po celou dobu se skupina hudebně vyvíjela k nezaměnitelnému výrazu, který si získal uznání po celém světě, kam se jejich nahrávky často dobrodružnými konspiračními cestami dostávaly

Současnou sestavu bandu tvoří:

Vratislav Brabenec - saxofony a zpěv

Josef Janíček - klávesy,harmonika,zpěv

Joe Karafiát - kytary,zpěv

Jiří Kabeš - viola,zpěv

Eva Turnová - baskytara,zpěv

Jarda Kvasnička - bicí

GARAGE - za komunistického režimu v průběhu 80.let bylo kapele pomálu dovoleno hrát oficiálně, pravidelně jen jednou měsíčně v pražském klubu Na Chmelnici a v brněnském klubu Musilka, bez peněz. Nesměla vydávat alba a tak jejich nahrávky, často nahrávané v prostě garážích, obíhaly samizdatově na páscích a na kazetách.

Tonda Pěnička - bicí

Honza Macháček - kytara

Joe Karafiát - kytara

Jarda Jeřábek - saxofon

David Fikrle - basa

Tony Ducháček - zpěvAkce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)