pátek
8. dubna 2011
21:00 hod.

UNITED FLAVOUR

Energická show, žhavá atmosféra , moderní mix reggae, world music, latina a hip-hopu servírovaný charismatickou frontmankou Carmen a šesti zkušenými muzikanty na turné k novému albu „Attitude“.

Attitude promo video:

Host: Kaolack ze Senegalu

Předprodej na eVstupence . , i přes internet, od 24.3.

Skupina United Flavour pokřtila 15. března v pražském Paláci Akropolis nové, v pořadí druhé studiové album „Attitude“. Zahájila tím turné po českých a slovenských klubech.

United Flavour na novém materiálu pracovali intenzivně celý loňský rok. Nahráli ve studiu celkem pětadvacet tracků, z toho sedmnáct skladeb se objeví na novém albu „Attitude“. Kapela přizvala ke spolupráci hosty z celého světa, s kterými se potkala při vystoupeních na zahraničních festivalech nebo během spolupráce v rámci svého projektu doprovodné kapely Flavour Band. Patří mezi ně hvězdný zpěvák Konshens (JAM), který pravidelně okupuje přední místa singlových hitparád, dancehallové trio Ward21 (JAM), Ras Kuko a Bratt ze španělské skupiny Cañaman, Cheeba (PL) z East West Rockers, česká rapperka Lara303, již tradičně zpěváci King Kalabash a Baron Black (Martinik/FR) a senegalský zpěvák a tanečník Kaolack. Doprovodné vokály do dvou skladeb nazpívala také Jamajčanka Adena Myrie, jež pravidelně spolupracuje s legendárním studiem Tuff Gong a Sly */and/*amp; Robbie production.

Skladby na novou desku se nahrávaly v rakouském studiu House of Riddim a v několika pražských studiích pod producentským dohledem baskytaristy Djeie. Na mix desky přiletěl z Londýna zkušený zvukař, baskytarista a producent Derek Fevrier, který řadu let spolupracuje se zvučnými jmény black music (Culture, Mad Professor, Dennis Brown, Twinkle Brothers a dalšími). Finální mastering proběhl v Senegalu ve studiu Real Master, které využívá také africká reggae hvězda Alpha Blondy.

„Attitude“ vychází na labelu SubPub Records.

„Attitude Tour 2011“ bude nejrozsáhlejším turné v historii kapely. Skladby z nového alba i starší hity představí divákům v 19 klubech v České a Slovenské republice. Turné začíalo v Praze 15. března v Paláci Akropolis a končí 17. května v pražském Lucerna Music Baru. Vybrané koncerty budou doprovázet speciální hosté, jak je u kapely již zvykem: zpěvák U-cee (Něm/Egypt), česká rapperka Lara303, zpěvák a tanečník Kaolack (Senegal) a další.

ATTITUDE TOUR 2011:

15.3. Praha - Palác Akropolis

18.3. Uherské Hradiště - Mír

19.3. Krnov - Kofola Music Club

24.3. Brno - Metro Music Bar

25.3. Bratislava - Majestic Music Club

26.3. Nitra - Nová pekáreň - Horúčka jamajskej noci

31.3. Olomouc - U-klub

1.4. Ostrava - Marley club

2.4. Karviná - U Einsteina

8.4. Jablonec - Klub Na Rampě

14.4. Plzeň - KD Šeříková

15.4. Vysoké Mýto - Mklub

16.4. České Budějovice - Marty*/and/*apos;s klub

27.4. Usti nad Labem - Majáles

29.4. Hronov - Sál Josefa Čapka

30.4. Senice - Kunov - Reggae Baal

5.5. Opava - Městské sady - Majáles

6.5. Košice - Collosseum

17.5. Praha - LMB

UNITED FLAVOUR

Energická show, moderní mix reggae, world music, latina a hip-hopu, servírovaný charismatickou španělskou frontmankou Carmen a šesti zkušenými muzikanty. United Flavour mají za sebou již sedm úspěšných let existence. Dokáží naživo vytvořit skvělou atmosféru, o které by mohly vyprávět desítky festivalů anebo několikrát vyprodaný pražský Lucerna Music Bar. Na jaře 2008 slavili úspěchy v mezinárodní hudební soutěži International Live Award ve Vídni, kde obsadili v tvrdé konkurenci více než tisíce kapel druhé místo. Vybrané skladby z debutové desky Unity (2007) vyšly na mezinárodních kompilacích a celé album bylo zařazeno do distribuce světových serverů obchodujících s hudbou. Během festivalových sezón navštěvují desítky akcí včetně zásadních evropských reggae festivalů a zpěvačka Carmen dostává atraktivní nabídky na hostování. Vystupovali po boku světových hvězd, jako jsou Manu Chao, Shaggy, Kelis, Max Romeo, Buju Banton a další. United Flavour si vybudovali pevnou základnu v Praze, odkud postupně dobývají slovenský, polský a nově i španělský hudební trh. Kapela chce svým působením vyjádřit, že lidé jiné národnosti, jiného původu nebo vyznání mohou spolupracovat bez jakýchkoliv problémů, násilí a bojů, a především se vzájemně obohacovat. Podobným tématům se věnují i texty písní.