čtvrtek
12. května 2011
20:00 hod.

STEVE SCHUFFERT BAND (USA)

Jižanský rock na bluesových základech z Nashville / Tennessee.

Kytara, zpěv - Steve Schuffert, baskytara - Pete Tomarakos, bubny - Mat Carmichael.

Hudební producent Ray Kennedy ( Nashville - 7x Grammy Awards ) říká: „The Steve Schuffert Band je jedním z posledních skvělých rockových bandů na tomto světě*/and/*quot;. Hráli společně s The Hooter, Metallica, Stevie Wonder, Bon Jovie, Canned Heat, Johny Winter …, Steve napsal písničky pro Kenny Rogerse a další.

www.steveschuffert.com

http://www.youtube.com/watch?v=bFuQlhjcf18*/and/*amp;feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=UjbgXknH1FE*/and/*amp;feature=related

www.myspace.com/steveschuffertband

Předprodej

Steve Schuffert Band během sedmnácti turné odehrál po Evropě na osm stovek koncertů. Časem na starém kontinentě nasbíral rozsáhlou fanouškovskou základnu: v Německu, Švýcarsku, Rakousku, Norsku, Dánsku, Polsku a samozřejmě i v Česku.

„Před deseti lety jsme hráli na vyhlášeném jazzovém festivalu v Montreaux. V tamním tisku se objevily komentáře ve smyslu, že to bylo jedno z nejlepších vystoupení tohoto ročníku,“ chlubí se kapela na svých webových stránkách.

Kdo je lídr skupiny Steve Schuffert? Samouk, který se začal muzikou zabývat už ve čtyřech letech. Ovládá kytaru, mandolínu, piano, baskytaru, bicí a k tomu ještě zpívá.

Jeho kariéra coby muzikanta odstartovala, když v únoru čtyřiašedesátého roku viděl první vystoupení Beatles v americké televizi v show Eda Sullivana.

Bylo rozhodnuto. Od té doby naskočil Steve do rozjetého vlaku muzikantství a přes pětatřicet let se hudbou živí. První opravdový průlom zaznamenal v pětaosmdesátém, kdy se přidal ke kapele The Godz. Jejich největším úspěchem bylo předskakování skupině Metallica při jejich prvním americkém turné. Později se Schuffert připojil ke zpěváku, skladateli a multiinstrumentalistovi Glenu Burtnikovi, který dříve působil ve skupině Styx. Hrál s ním čtyři roky a po jejich boku se na scéně objevili Bon Jovi, Bruce Hornsby, Patti Smith a další umělci. Poté se Steve Schuffert přestěhoval do Nashvillu a období jeho Bandu mohlo začít.

„Přestože Steve dokáže napsat i písničky ve stylu country – spolupracoval mimo jiné s Kenny Rodgersem – jeho srdce je u směsi blues, rocku a popu.

*/and/*quot;Vlivy: Beatles, Rolling Stones, Jimi Hendrix, Cheap Trick, Aerosmith, Stevie Ray Vaughan a další,“ prozrazuje profil skupiny na webu MySpace.Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)