čtvrtek
19. května 2011
20:00 hod.

TOMÁŠ KLUS

Koncert písničkáře, herce a moderátora, jehož písně oslovují nejenom mladé.

Předprodej ukončen, omezený počet vstupenek (cca 50) bude k mání před koncertem u pokladny - otevírá se v 19 hodin.

Klus se veze na vlně neskutečného zájmu diváků; zejména z dívčí části populace. Proč? Je milý, přirozený a na nic si nehraje. V posledních dvou letech mu hlavně všechno vychází. Za své druhé album Hlavní uzávěr splínu má zlatou desku, koncerty bez problémů vyprodává, získal Anděla 2009 v kategorii Zpěvák roku, dvakrát předskakoval legendárnímu Joe Cockerovi, úspěšná byla i série koncertů se slovenskou zpěvačkou Janou Kirschner.

„K muzice jsem se dostal díky rodičům, velkým hudebním nadšencům. Vyrůstal jsem v prostředí festivalů a koncertů, především těch folkových. Dodnes mezi své největší oblíbence řadím Jaromíra Nohavicu, Karla Plíhala, Karla Kryla, Pavla Dobeše či kapelu Mňága */and/*amp; Žďorp,“ zavzpomínal zpívající kytarista. Ten kvůli sportu v ranném věku vyměnil rodný Třinec za Prahu, kde ho však brzy začal vábit svět umění.

„Bylo mi patnáct šestnáct a najednou jsem byl odříznutý od celého svého dosavadního života. Potřeboval jsem všechen ten stesk a trápení ze sebe nějak dostat.

Právě tehdy jsem se začal čím dál častěji obracet ke kytaře. Písničky jsem si doma skládal už předtím, ale až tehdy se ve mně objevila touha prezentovat je taky veřejně,“ vyznal se Tomáš Klus.

Pro něj je psaní písniček ideální protiváha k divadlu, které vystudoval.

„Jsem v nich sám za sebe, na nic si nehraji, můžu být maximálně upřímný. Navíc mě baví to, jak si lidi v textech nacházejí svoje vlastní příběhy, které s tou mojí původní myšlenkou nemusí mít vůbec nic společného. Jak si do nich projektují sami sebe a svoje osudy,“ poznamenal písničkář.

V současné době natáčí novou desku, která vyjde na podzim 2011.

Na závěr pikantérie ze showbusinessu: V lednu uváděl pětadvacetiletý Klus se sedmnáctiletou zpěvačkou Ewou Farnou hudební Ceny Anděl a zakoukali se jeden do druhého. „Chodíme spolu, ale víc neřeknu, je to moje soukromí,“ dodala Ewa. Klus slabost pro Ewu potvrdil již v rozhovoru před udělováním Andělů. Na otázku, zda se mu Farna líbí, odpověděl: „Nosí v sobě cosi nezemského, je proto snadné, aby nejenom utkvěla v paměti.“Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)