pondělí
13. června 2011
20:00 hod.

WALTER TROUT (USA)

Koncert jednoho z nejlepších bluesových kytaristů světa .

Walter Trout - kytara a zpěv, Rick Knapp – baskytara, Michael Leasure – bicí, Sammy Avila – klávesy. Andrew Elt - zpěv

http://waltertrout.com

Předprodej na

Špičkového amerického kytaristu a zpěváka není třeba příznivcům bluesově orientovaného rocku nijak zvlášť představovat. Walter Trout je všeobecně uznáván jako jeden z největších žijících bílých bluesmanů. Nepříliš oblíbený je mezi bluesovými puristy - hraje moc rychle a hlavně hodně nahlas.

Narodil se v roce 1951 v Ocean City v americkém státě New Jersey a pro hudební kariéru se rozhodl již v mládí po setkání s Dukem Elingtonem, které na něho silně zapůsobilo.

V 17 letech se začíná živit muzikou a díky svému talentu se postupně objevuje v kapelách takových hvězd jako Joe Tex, Big Mama Thornton nebo Joe Lee Hooker. Jeho věhlas prudce stoupá a to je důvodem, proč ho v roce 1980 angažuje jako sólového kytaristu kultovní kapela Canned Heat.

Walter se brzy stává hlavní atrakcí našlapaných koncertů skupiny, a tak není divu, že po něm v roce 1984 sahá John Mayall a posiluje tak svůj ansámbl Blues Breakers. Walter Trout se stává nástupcem takových hvězd jako Eric Clapton, Peter Green nebo Mick Taylor. S Mayallem sjezdil Trout celý svět a nahrál několik desek, která patří k tomu nejlepšímu v hudební historii.

V roce 1989 došlo k tomu, co odborníci již dávno předpokládali, Walter ukončil angažmá u Mayalla a zakládá si vlastní kapelu.

Živé koncerty Waltera Trouta jsou plné energie a strhujícího elektrického blues. Walter sám se v anketě BBC umístil na šestém místě mezi nejlepšími kytaristy všech dob. Los Angeles Times o něm napsaly: „Strhující, gladiátorský kytarista, na kterého přesně sedí termín kytarový hrdina. Kytara je jeho součástí, když křičí, křičí i ona. Dovede z ní dostat neuvěřitelné zvuky.“

V Česku byl již několikrát, k nám na Rampu přijede ze Švédska, kde 11. 6. vystoupí jako jeden z vrcholů známého hard and heavy festivalu Sweden Rock (mimochodem na soupisce účinkujících můžeme nalézt i nám už dobře známé The Brew).

Pokud máte rádi řízný rock and roll a špičkové instrumentální výkony, nenechte si koncert tohoto výjimečného kytaristy ujít.

Doporučená videa např.

http://www.youtube.com/watch?v=rrTViMD6tkE*/and/*amp;feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=_F2I0HbpyJU

… a mnoho mnoho dalšíchAkce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)