pátek
7. října 2011
20:00 hod.

ČOKOVOKO

Koncert. Hip hop, retro styl, černý humor, trhavé taneční kreace už téměř kultovní dvojice brněnských raperek.

Čoko Voko tvoří Adéla Elbel a Zuzka Fuksová. Dvoučlenné seskupení přináší bláznivý a zároveň svěží humor a drsnou lyriku. V jejich repertoáru se objevuje rytmický hip-hop, retro styl, ale také moderní pop kultura.

Ačkoliv více se Čoko Voko dostávají do popředí zájmu až nyní, vzniklo sdružení už v roce 2006. Sami se veřejně představují jako nejsyrovější a nejznámější z hudebně nenadaných kapel v Brně. Přitom v mnoha anketách figurovala tato dvojka po vydání úspěšného alba Best Of jako Objev roku. Dvojici už bylo možné vidět například v Dobrém ránu s Českou televizí či v programu televize Barrandov.

Letos v dubnu vydaly dívky následovníka své podomácku vyrobené desky Best Of, album s názvem Hudba. Kromě muziky upoutají především texty. „Vznikají různě. Nejčastěji tak, že se domluvíme na tématu a obsahu, a po čase se sejdeme s poznámkami, dáme to dohromady a škrtáme a přepisujeme,“ přiblížila způsob tvorby Adéla.

Tématicky se Čoko Voko pohybují v prostoru, který se jich samotných nějakým způsobem dotýká. „Většinou jde o ženský pohled na různá témata. Třeba píseň Monogamie, tak ta je o monogamii, Brno je o Brnu, Sláva je o slávě a Etapy v životě ženy o etapách v životě ženy,“ vysvělila s notnou dávkou humoru Adéla.

Další zvláštností nedávno vydaného alba byl záměr nepoužít v písňových textech žádné slovo dvakrát, alespoň vyjma zájmen a pomocných sloves. „Nakonec se to úplně nepodařilo. Dvakrát jsme použily slovo pizza, slovo h*vno, dvakrát kmen slova plivat a dvakrát byly tematizovány Rychlé šípy,“ vylíčila Zuzka.Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)