pátek
14. října 2011
20:00 hod.

THE JEAN MARX EXPRESS (USA)

Brooklynská trojka si se svým hudebním stylem mnoho starostí nedělá. Vzali jednoduše rock, soul, funk, punk…, smíchali dohromady a zahustili svým muzikantským mistrovstvím.

Jean Marx Santel - kytara a zpěv, Aalies Bronson - basa, Gavin Glenn - bicí (na Rampě byl s Rat City Riot). Soubor brázdí evropské kluby u příležitosti vydání alba Spiritual Carousel, na jehož vzniku se podílel i basista Doug Wimbish ze známých Living Colour.

Předprodej přes , prodejní místo i v Klubu Na Rampě , studentské vstupenky k zakoupení pouze na Rampě.

Co jsou vlastně Jean Marx Express zač? Nechme promluvit jejich ne zrovna skromně stylizovaný životopis: „V New Yorku se zrodilo mnoho výjimečných a kreativních osobností, které zazářily na poli hudby. A přesně takoví jsou Jean Marx Express, někdy zkracovaní coby JME: jedineční a hudebně tvořiví. Skupina se dala dohromady v roce 2010, v době, kdy si její členové dopřávali pauzy po působení v jiných projektech. Ukázalo se, že spolu prostě hrát potřebují – asi tak, jako dítě potřebuje svou matku,“ píše se na profilu kapely.

Jak se ukázalo už v jejich předchozím seskupení, Red Lotus, muzikanti se plně inspirovali vlivy od rocku a soulu přes punk až po funk. „Vzniklo z toho svým způsobem jisté hudební umění, proprané přes vlastní hudební vnímání jednotlivých muzikantů. Výsledek je vpravdě pastvou pro všechny smysly. Míchají se tu zeppelinovsky úderné kytary s emotivním zpěvem a ostrým funkovým šílenstvím. To vše se promíchává v bublajícím rockovém kotli. Tohle je prostě muzika, která vydrží všechno a hravě přežije dnešní módu jednohitových rockových studentíků,“ pyšní se kapela. „Několikrát si jméno Jean Marx Express zopakujte a zapamatujte si jej. Uvědomte si, že když se zjeví na scéně, začnou divákům úžasem padat čelisti. A nakonec vás muzikanti svojí super energetickou show totálně rozhadrují.“

Skupina má v ČR pouze dvě vystoupení – na Rampě a o den dříve v Českých Budějovicích.

http://www.facebook.com/pages/The-Official-Jean-Marx-Express/199644506734172

http://www.facebook.com/pages/The-Official-Jean-Marx-Express/199644506734172Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)