úterý
25. října 2011
20:00 hod.

SHARON LEWIS */and/* JAN KOŘÍNEK GROOVE

Vynikající americká čulová zpěvačka „Texas Fire“ s unikátní sestavou J. Kořínka. Křest CD “Live at the Ramp” zaznamenané vloni na Rampě.

Jan Kořínek – hammondky, Osiana Roberts (UK) – tenor saxofon, Nicka Etwell (UK) – trubka, Marcel Flemr – kytara, Martin Novák – bicí.

www.blues.cz

Předprodej přes , prodejní místo i v Klubu Na Rampě , studentské vstupenky k zakoupení pouze na Rampě.

Po méně než roce a půl se do Evropy vrací zpěvačka Sharon Lewis, aby odehrála v pořadí páté turné s bluesovým varhaníkem Janem Kořínkem a jeho kapelou GROOVE.

Sharon Lewis – “Texas Fire” odstartovala svojí hudební dráhu v klubu Buddy Guy’s Legends v roce 1993. Od té doby pravidelně vystupuje po území USA a celém světě. Její nezapomenutelná živá vystoupení ukazují velkou lásku k soulu a blues. Zpěvačka v současné době spolupracuje například s Jimmy Johnsonem, Harmonica Hinesem, John Primerem, Dave Spectrem, Carlos Johnsonem a Son Sealsem.

Sharon Lewis vystupuje s Janem Kořínkem od roku 1998, od té doby s ním v rámci několika turné procestovala téměř celou Evropu. Nyní se v říjnu 2011 vrací do Evropy na další turné s unikátní sestavou Jana Kořínka */and/*amp; GROOVE, obohacenou o skvělé britské dechaře Nicka Etwella, Osiana Robertse a kytaristu Marcela Flemra. Zárověň také pokřtí nové CD, Live at the Ramp, zaznamenané v květnu 2010.

Jan Kořínek vstoupil na českou hudební scénu původně jako baskytarista. Dnes hraje výhradně na varhany; ctí zejména tradici veličin spojených s Hammondovými varhanami, jako jsou Jimmy Smith, Jimmy McGriff nebo Richard Groove Holmes, a s lehkostí se pohybuje po tenké linii mezi blues a jazzem. V minulosti naplánoval a zrealizoval mnoha zahraničním bluesovým hvězdám turné po Evropě. Zároveň si s nimi zahrál. Pozvání od něj přijali třeba zpěváci Lorenzo Thompson, Eb Davis, Sharon Lewis, Charlie Sawyer a další. Kořínek sám byl také hostem vybraných zahraničních skupin jako jsou The Kinsey Report či Sharon Jones and The Dap Kings. Charakteristický zvuk jeho varhan se objevil na mnoha současných bluesových, jazzových a soul-jazzových nahrávkách. První album s formací Groove natočil v roce 2000.

Podporuje PREMEDIS, s.r.o.Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)