pátek
16. prosince 2011
20:00 hod.

VISACÍ ZÁMEK

Nejzáslužnější vykopávky i úplné novinky punkové legendy.Jak říká Pixies – „Na tradičním místě činu na Rampě“.

Předprodej přes , prodejní místo i v Klubu Na Rampě (po-pá od 15 hod., so*/plus/*ne od 18 hod.), studentské k zakoupení pouze v Klubu Na Rampě.

Traktor, Cigára, Dopravní značky, Vlasta, Známka punku. Skoro třicet let ve stejné sestavě a se stejnou muzikou – to je česká legenda Visací zámek. Pětice stavebních inženýrů Vladimír Šťástka (bg), Michal Pixa (g), Jan Haubert (voc), Jiří Pátek (dr) a Ivan Rut (g) přežila skoro tři desetiletí, dva zcela odlišné režimy, devět řadových alb, dvě kompilace, sedm klipů a načali druhou tisícovku koncertů. Podle znalců jsou jediným dalším známým souborem, který prokázal podobnou výdrž a imunitu vůči obvyklým ponorkovým nemocem, slavní irští U2.

Čtyři muzikanti z Visacího zámku už oslavili padesátku, přesto mají energie na rozdávání a ze svého věku si nic nedělají. „Doma tiše ležíme před televizí, ale na pódiu jsme pěkně drzí. Nikdy nás neomrzí pitomcům se smát. Takhle si to užíváme, když je nám padesát,“ zpívá v první skladbě nového alba Jan Haubert. „Hraní nás pořád baví,“ říká kytarista Michal Pixa.

Zatím posledním zářezem v diskografii kapely je album Klasika, které vyšlo vloni. Desku dokončili přesně pět let po znamenitém „Punku!“ Kolekce nových písní je nabitá provokacemi, nápady a energií. Drastický videoklip k titulní písni Padesát natočil jedním šmahem Zajda, tvůrce klipu Známka punku.Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)