úterý
20. prosince 2011
20:00 hod.

VÁCLAV NECKÁŘ */and/* BACILY

Vánoční koncert s baladou Půlnoční z nového úspěšného českého filmu Alois Nebel a hity z 60.a 70.let ( Massachesetts, Kdo vchází do tvých snů..)

Doprovázet V. Neckáře bude skupina Bacily, se kterou spolupracuje už od 70. let.

www.vaclavneckar.cz

Předprodej přes , prodejní místo i v Klubu Na Rampě (po-pá od 15 hod., so*/plus/*ne od 18 hod.), studentské k zakoupení pouze v Klubu Na Rampě

Život je plný překvapení, příjemných i těch nemilých. Vrchovatou měrou to platí o zpěváku Václavu Neckářovi. Letos osmašedesátiletý Neckář zažil během své bezmála padesátileté kariéry bezmála všechno: obdiv statisíců, zákazy a zapomnění, okamžiky, kdy to vypadalo na konec zpívání a nedávno překvapivý comeback.

V šedesátých let byl bezkonkurenčním miláčkem publika, který servíroval hit za hitem a mihl se i na filmovém plátně: v pětašedesátém v Hrabalově oscarových Ostře sledovaných vlacích a v devětašedesátém v trezorových Skřiváncích na niti a v pohádce Šíleně smutná princezna.

Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let tvořil Neckář spolu s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou slavné muzikantské trio Golden Kids. Kapela vydala pouze dvě dlouhohrající desky a zapsala se hity jako Časy se mění, Bungalow Bill nebo Šel sen kolem nás.

Golden Kids se stal osudným zákaz zpívání, kterým komunistické úřady postihly Martu Kubišovou. Po rozpadu tria založil Neckář s bratrem kapelu Bacily, která jej doprovází až dodnes. Sedmdesátá léta znamenala pro Neckáře příklon k rockovějšímu pojetí tvorby a s tím související komunistické zákazy a házení klacků pod nohy.

V osmdesátých a devadesátých letech zájem o Neckáře pozvolna upadal; lidé k němu upnuli pozornost až před devíti lety, kdy jej skolila těžká mozková mrtvice. Po ní zapomněl mluvit a z paměti se mu vytratily i stovky textů, které během své kariéry zpíval. Na scénu se vrátil po roční rekonvalescenci. Při zpěvu si poté pomáhal sledováním textu na čtecím zařízení, a přestože mu stále dělalo potíže plynulé mluvení, vystoupení si sám konferoval.

Poslední řadovou desku, Oči koní, vydal před šesti lety. Letos na podzim se znovu dostal do popředí: pro film Alois Nebel nazpíval geniálně prostinkou a pokornou píseň Půlnoční, doprovázenou sugestivním, hořkosladkým černobílým klipem.

Jan MikuličkaAkce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)