čtvrtek
29. prosince 2011
20:00 hod.

KAMIL STŘIHAVKA A LEADERS

Český */and/*quot;rockový Ježíš*/and/*quot; se skvělou kapelou a podiovou show.

http://kamil.strihavka.its.cz

Předprodej přes , prodejní místo i v Klubu Na Rampě ,od 25. do 29.12. od 18 hod.), studentské k zakoupení pouze v Klubu Na Rampě

Silvestr o dva dny dřív.

Kamil Střihavka tu předvede průřez svou mnohaletou kariérou, která jej zavedla od heavy metalu až do nablýskaného světa muzikálů.

Právě muzikály zabírají Střihavkovi spoustu času; poslední své autorské studiové album 365 vydal před třemi roky. A i tehdy album vyšlo po dlouhých šesti letech od Střihavkovy předcházející desky Woo-doo! „Po jeho vydání jsem ztratil motivaci, protože desek tady na trhu je strašně moc, trh je úplně zaplavený, a proto jsem nechtěl přilévat olej do ohně. Nyní jsem dal dohromady novou kapelu, která je skvělá. Stál jsem před tím, že bych pro ně měl připravit nějaký materiál, a tak jsem vzal do ruky kytaru a začal jsem psát písně,“ uvedl zpěvák.

Že jeho desky nepatří k nejprodávanějším a že rádia místo nových skladeb dokola omílají jen Střihavkův dávný hit Země vzdálená? To zpěváka tolik netíží. „Nechávám za sebou pomníčky“ „Lhal bych, kdybych tvrdil, že nechci prodat milion desek. Představa, že milion lidí má doma moji hudbu, by byla skvělá. Ale přesto to není nejdůležitější: jsem rád, že v deskách za sebou nechávám něco jako pomníčky,“ svěřuje se Střihavka.

Zajímavostí na desce 365 je podle zpěváka skladba Tolik hlav. Střihavka ji složil v roce 1980. „Napsal jsem ji ve chvíli, kdy mě osobně zasáhly dvě negativní věci. Ta první byla, že zemřel John Lennon a ta druhá, že se se mnou rozešla moje dívka. Tak jsem se rozhodl, že složím smutnou písničku. Nějak se mi z toho postupně ten smutek vytratil, ale bylo to pro mě zajímavé téma. Brnkal jsem si ho až do té doby, než jsem písničku natočil na tuhle desku.“

Koho Střihavka na jabloneckém koncertě zaujme, ten se může v obchodech poohlédnout po dva roky staré dvoudiskové kompilaci Kamil Střihavka Best Of 20 let na scéně, mapující všechny hudební projekty, kterými za uplynulých dvacet let prošel. Nechybí žádný z hitů, jakými jsou Země vzdálená, Černá růže, Kovboj z Teplic, Woo-Doo, Když se snáší déšť a další.

Kamil Střihavka, který příští rok v lednu oslaví šestačtyřicet let, prošel během své muzikantské kariéry mnoha zajímavými projekty. V minulosti zářil coby člen heavy metalové formace Motorband, ve funk popovém projektu No Guitars! či v poprockové trojici B. S. P., se kterou nazpíval zmíněnou Zemi vzdálenou. Do širšího podvědomí hudebních fanoušků se dostal zejména v polovině devadesátých let, kdy ztvárnil roli Ježíše v megaúspěšném muzikálu Jesus Christ Superstar. Objevil se také v muzikálech Johanka z Arku a Robin Hood.

Jan MikuličkaAkce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)