sobota
7. ledna 2012
16:00 hod.

RAMPA MÁ 15 LET

Oslavy 15 let klubu zahájíme v 15 hodin slavnostním otevřením dveří.

Od 16.00 začíná Rampa pro nejmladší (vč. kojenců) - písničky s kytarou, dílničky- navlékání korálků, hnětení hlíny, vystřihovánky..) .

V 19:00, tentokrát přesně, bez akademické čtvrthodinky jako u běžných koncertů, začne hlavní program. Postupně vystoupí s Rampou spjaté jablonecké kapely, v pořadí VV trio, Funny Bunny, Exots, Maršál Bazén */plus/* hosté, Medové lampiony a Satanovy Mimikry. Během střídání kapel na hlavním pódiu proběhnou na vedlejším sety DJ´s z let dávných - Coopera, současných – Igorka, skeče divadelních souborů KUD a Vichr z hor, rozhovory se zakladateli klubu Romanem Rákosníkem a Petrem Vobořilem.., losování vstupenek. Jako všichni patnáctiletí, dostane i Rampa občanský průkaz, a to přímo od starosty Jablonce Petra Beitla. Čeká se půlnoční překvapení. Po něm Horečka sobotní noci a v 5:00 ráno odjíždí tramvaj do Liberce pro tuto příležitost se zastávkou přímo před Rampou. Budou k mání placky - odznaky k výročí za 15,- , trika, speciální nápoje a služby, např. pešl rovněž za 15,- Kč.

Návštěvníci se mohou najít na vyvěšených tablech ze všech let fungovaní klubu či promítaných fotkách.

Celým večerem nás provedou členové K.Ú.D. Slaměnka a Martin Kadlec.

15:00 Slavnostní otevření dveří

16:00 - 17:30 Rampa pro nejmenší (písničky, workshopy)

19:00 úvodní slovo

19:05 VV trio

20:00 Funny Bunny

20:55 Exots

21:55 Maršál Bazén */plus/* hosté

23:00 Medové lampiony

24:00 Půlnoční překvapení

00:15 Satanovy Mimikry

01:00 Horečka sobotní noci

05:00 Odjezd „tramvaje“ do Liberce, zastávka mimořádně přímo před Rampou (děkujeme DP města Liberce za zajištění všech náležitostí…)

VV trio

Vendula Volechová-zpěv, Vojtěch Želinský – kytara, Jakub Hlobil – kytara, vzniklo v roce 1998. Toto sdružení se zaměřovalo na secvičování jazzových standardů a jejich následnou veřejnou produkci za účelem vydělání peněz. Formace se různě vyvíjela, obohacovala, ale i ochuzovala o některé členy, bohužel nevyjímaje ani Vendulu Volechovou. Vším tímto si prošli jako hudební bratři VŽ a JH, výsledkem je například formace Plankton a další hudební aktivity. Tito muzikanti jsou také úzce spjati s Klubem Na Rampě - při tehdejších jazzových dílnách se spolu s dalšími stali prvními lektory začínajících jabloneckých muzikantů a svá moudra trvale předávají dál.

Funny Bunny

Pod tímhle narůžovělým názvem se skrývají bývalí členové různých místních kapel, které se často objevovaly v programu Rampy. Většina z nich už nehraje, takže Funny Bunny představuje určitý koncentrát historie klubu.

Honza Verl (kytara) a Matěj Verl (basa) působili např v kapelách Šťastná stávka, Kaťaprut, Cynik 84, Jirka Míl v Erna Bandu,Andy Letham v Mandragoře. V tomhle složení baví publikum zejména coververzemi klasických bluesrockových hitů.

Exots

zástupce mladých kapel ve výročním programu, dvakrát byli finalisty rampovské soutěže Stárplej, v posledním roce je to zřejmě nejaktivnější jablonecká kapela, odehráli spoustu koncertů po celé ČR. Svůj styl nazývají nejčastěji poppunkem. Kapela dbá na image, odpovídající názvu – typově se doplňují členové Filip Hušek – zpěv,kytara, Marek Beitl – kytara,zpěv, Ondra Horych – bicí,zpěv, Martin Béďa Bezdička – basa,zpěv, Jára Doležal- klávesy,zpěv

Satanovy Mimikry

před 4 lety zahájily jako vítěz prvního ročníku Stárplej postupné objevování nových regionálních kapel okolo Rampy. Pavel Novák je nejvýraznějším mladším regionálním kytaristou a navazuje na výrazné postavy typu Pavla Kopala, Tymii Yosise či Ondry Dostála. Bubeník Roman A.G. Barbora má dokonce další cenu vítěze Stárplej s druhého ročníku se skupinou Makovice, kapelu dál tvoří zpěvák Vít Krvevýtok Syrový a basák Jiří Sejtn Bulíř. Jejich styl je fůzí (sami píšou brutalmetal) hardcorového chrlení a zajímavých aranží muzikantů, hrajících i jinou muziku.

Maršál Bazén

Kapela, která pravděpodobně drží oblastní prvenství v hraní v neměnné sestavě – od r.2000 ji tvoří Martin Bauer – zpěv a kytara, Ondra Dostál – kytara a zpěv, Jirka Jandura – bicí a zpěv, Martin Bauer Jr. – basa a zpěv. Cca od r. 1998 hrává pravidelně na Rampě, zejména své písně, vycházející z bluesrocku, ovšem říznuté i trochou ska, punku či jiného vlivu. Jako hostitel a spolupořadatel celé výroční taškařice bude kapela při večírku fungovat zejména jako doprovodné těleso dalších hostů - služebně nejstarších (např Luděk Hlásek - bicí, Vojta Dostál-basa, ) i nejmladších (Mikuláš Pejcha- saxofon,Šárka Zdychová - trumpeta) muzikantů, objevujících se na Rampě v různých kapelách.

Medové Lampiony

Legendární jablonecká kapela působící od roku 1995 do přelomu tisíciletí. Medové lampiony ve složení Marek Jiroš (bicí), Dany Hovorka (kytara, zpěv), Lukáš Vojtěch (basa, zpěv), Jan Starý (kytara zpěv), Miroslav Schovanec (kytara) vytvořily několik desítek alternativě úderných písní a odehrály nemálo obdobně úderných koncertů (mnoho z nich právě v Klubu Na Rampě). Členové kapely a jejich přátelé se podíleli na vzniku mnoha dalších jabloneckých hudebních seskupení a následovatelů (Kapely Kůň, Nůž a další).Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)