sobota
11. února 2012
20:00 hod.

BLACK STONE RAIDERS (USA)

Zcela nová formace skvělých amerických hudebníků s výbušnou směsicí rocku, funku, jazzu a junglu,

Darryl Jones - baskytara ( Rolling Stones )

Will Calhoun - bicí ( Living Colour )

Jean-Paul Bourelly – kytara ( Miles Davis)

Lístky v předprodeji koupíte zde na: , prodejní místo i v Klubu Na Rampě (po-pá od 15 hod., so*/plus/*ne od 18 hod.), studentské k zakoupení pouze v Klubu Na Rampě.

JEAN-PAUL BOURELLY je považován za jednoho z nejlepších světových kytaristů, vlastním způsobem rozvíjí zvuk Jimmy Hendrixe. Ten jeho je založen na moderním blues namíchaném s jazzem a funkem. Zahrál si na desce “Amandla” od Milese Davise, ve skupinách Elvina Jonese, McCoy Tynera nebo v Pharaoh Sanders. Spolupracoval s rappery jako D-Nice, zahrál si s noise kytaristou Elliottem Sharpem, s Vernonem Reidem, Dennisem Chambersem, TM Stevensem, Melvinem Gibbsem a Cindy Blackman. Produkoval alba pro Cassandru Wilson a jako inovativní bluesový kytarista má na kontě zlaté desky v USA nebo Japonsku.

Společně s ním hraje souputník z mládí v Chicagu DARRYL JONES, který v roce 1994 vystřídal Billa Wymana za baskytarou u Rolling Stones. Předtím hrál se Stingem, Milesem Davisem nebo Peterem Gabrielem.

Třetici doplňuje legendární držitel Grammy z Bronxu WILL CALHOUN, který byl mnohokrát vyhlášen různými prestižními časopisy za nejlepšího světového bubeníka. Je členem legendárních Living Colour, spolupracoval s Mosem Defem, Tarjou, Harrym Belafontem, Jacem Pastoriem, BB Kingem, Pharaem Sandersem, Public Enemy, Waynem Shorterem a Ronem Woodem.

Sjezdil celý svět coby baskytarista Rolling Stones, teď zamíří do Jablonce nad Nisou. Američan Daryll Jones představí v sobotu 11. února v Klubu Na Rampě svůj bokový projekt, kapelu Black Stone Raiders.

Jedni z nejlepších světových hráčů na své nástroje představí zcela nový projekt, který vznikl díky vzájemnému hudebnímu souznění všech členů kapely. K názvu kapely Darryl Jones dodává: „Název Black Stone Raiders je odvozen od Chicagského gangu Black Storm Rangers. A protože jsem byl černým členem kapely Rolling Stones, tak proto tento název.“

Jones je ostřílený profík: je tomu už sedmnáct let, co v Rolling Stones vystřídal Billa Wymana, a od té doby hraje na koncertech s nejúspěšnější rockovou kapelou všech dob. V minulosti spolupracoval například také se Stingem, Milesem Davisem a Peterem Gabrielem.

Ani jeho kolegové z kapely nejsou žádná ořezávátka. Jean-Paul Bourelly je jedním z nejuznávanějších kytaristů na světě. Říká se o něm, že je duchovním pokračovatelem zvuku Jimiho Hendirixe, ale jako doma se cítí i v modernějších polohách funku, jazzu a především blues. Za zmínku stojí jeho spolupráce s Milesem Davisem na albu Amandla, ale také jeho hraní s Elvinem Jonesem, McCoyeem Tynerem či Pharaohem Sandersem. Mezi další umělce s kterými zkřížil cesty patří rapper D-Nice, „noisový“ kytarista Elliott Sharp, Vernon Reid, Dennis Chambers, T. M. Stevens, Melvin Gibbs a bubenice Cindy Blackman Santana. Produkoval také desky jazzové zpěvačky Cassandry Wilson.

Will Calhoun, bubeník z Bronxu oceněný Grammy, byl už nesčetněkrát zvolen všemožnými magazíny za nejlepšího bubeníka na světě. Kromě toho je také členem světoznámé skupiny Living Colour a na seznamu jeho spoluprácí nechybí jména jako Mos Def, Tarja, Harry Belafonte, Jaco Pastorius, B. B. King, Pharaoh Sanders, Public Enemy, Wayne Shorter či Ron Wood. Jeho vystoupení plné energie pravidelně vyráží dech.

Jan MikuličkaAkce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)