čtvrtek
23. února 2012
20:00 hod.

T. ROGERS (MAĎARSKO)

Šestičlenný maďarský bluesový band s hravou, veselou, optimistickou hudbou. Její základ tvoří bluesové standardy, které vycházejí z tradic elektrického chicagského blues s příměsí funku, rocku a nepřehlédnutelného maďarského temperamentu, projevujícího se v často dosti divokých improvizacích všech členů souboru..Prostě chicagské blues s příchutí papriky. JOY */and/*amp; BLUES. Kapela spolu hraje více jak 10 let, na svém kontě má 3 CD.

Ferci Kovács – kytara, zpěv; Pál Sturmann – kytara; Zslot Szatai – basa; Béla Baráth – bicí; Vince Széll – perkuse, kytara; Stew Hay – harmonika.

Předprodej zde: , prodejní místo i v Klubu Na Rampě (po-pá od 15 hod., so*/plus/*ne od 18 hod.), studentské k zakoupení pouze v Klubu Na Rampě.

Písničku v akustické verzi točenou na různých místech Evropy , hranou živě a složenou do jednoho klipu poslechněte tady:

http://www.youtube.com/watch?v=I-IGwb3NqNw*/and/*amp;feature=youtu.be
. Na Rampě ale */and/*quot;akusticky*/and/*quot; hrát nebudou.

O muzikantských kvalitách jednotlivých členů souboru svědčí například skutečnost, že kromě tvrdého jádra kapely (vedoucí Ferenc Kovács a virtuóz na foukací harmoniku Kanaďan Stew Hay) ostatní vypomáhají svým přátelům v jiných hudebních projektech. Např. Zslot Szatai nahrává svoje neobvyklé basové party podstatně slavnějším maďarským interpretům (u nás bohužel absolutně neznámým), bubeník Béla Baráth doprovází různá jazzová seskupení jak v zemích západní Evropy (listopad, prosinec loňského roku) tak i v USA (leden a část února tohoto roku) a druhý kytarista Pál Sturmann dokonce zaskakuje na všech zahraničních koncertech slavného maďarského revivalu Kiss Forever jako „Ace Frehley“.

V současné době kapela pracuje na materiálu pro nové album. Zdá se však, že to nakonec budou alba dvě. Jedno čistě akustické (vzniká v době nepřítomnosti bubeníka – viz výše) a druhé drsnější, elektrické. Výhradní autor Ferenc Kovács by rád navázal na svou tvorbu z let 2008 a 2009, kdy se jeho písním Goin´ Home Train a Liftin´ Walk dostalo významného mezinárodního ocenění.

Videa: Krátké bubenické extempore

http://www.youtube.com/watch?v=7Vg2dCU6Vls*/and/*amp;feature=related

T. Rogers kanál

Blues, jak ho možná neznáte, zazní ve čtvrtek 23. února Klubem Na Rampě v Jablonci nad Nisou. Z Maďarska sem zavítá skupina T. Rogers Blues Band.

„Šestičlenný bluesový band s hravou, veselou, optimistickou hudbou. Její základ tvoří bluesové standardy, které vycházejí z tradic elektrického chicagského blues s příměsí funku, rocku a nepřehlédnutelného maďarského temperamentu, projevujícího se v často dosti divokých improvizacích všech členů souboru. Prostě chicagské blues s příchutí papriky,“ popisuje dramaturgyně Klubu Na Rampě Milena Bauerová.

Sestavu tvoří zpívající kytarista Ferenc Kovács, kytarista Pál Sturmann – kytara, baskytarista Zslot Szatai, bubeník Béla Baráth, hráč na perkuse a kytarista Vince Széll a harmonikář Stew Hay.

Ačkoliv kapela nese jméno T. Rogers Blues Band, v sestavě se nikdo toho jména neobjevuje. Jak to je tedy? „Lídr skupiny Ferenc Kovács zpívá anglicky. Potřebovali jsme proto anglický název. Nejsme zrovna muzikanti, ze kterých by šílel celý svět. A v maďarštině se umělci, který nepatří do top první ligy, říká „troger“. A odtud vede cesta k názvu T. Rogers,“ vysvětlují muzikanti na svých webových stránkách www.trogers.hu.

T. Rogers Blues Band začali hrát před třinácti lety; pocházejí z Budapešti a koncertují především v hospodách a klubech ve městě a jeho okolí. „Přestože průměrný věk kapely se pohybuje kolem pětadvaceti let, každý muzikant už má za sebou nejméně třináct roků sbírání hudebních zkušeností,“ prozrazuje internet. Kapela svůj styl nazývá Joy and Blues.

V roce 2006 se na trhu objevila deska Driven By The Blues. Skladby z ní pouštěly rozhlasové stanice, zaměřené na blues v Nizozemí, Belgii, Lucembursku, Dánsku, Francii, v Estonsku, Argentině i Portugalsku. Krom toho vyrazili T. Rogers Band do klubů a na festivaly po celé Evropě. Další album, titul Wear Your Soul, následovalo o rok později. Po změnách v sestavě vyšlo před dvěma lety živé cédéčko Live From Home a nyní se T. Rogers Blues Band snaží upevnit svou pozici mezi evropskými bluesovými fanoušky.

Jan MikuličkaAkce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)