pátek
17. února 2012
20:00 hod.

STÁRPLEJ 2012

V prvním kole V. ročníku soutěžního festivalu amatérských kapel se představí první čtyři z letošních dvaceti zúčastněných.

THE RUSTY TUBES (Jablonec)

INSTORM (Liberec)

CZE -HUN (Bozkov, Jablonec)

THE TWAIN (Liberec)

Pozor, v některých programech jsme nestihli opravit chybné datum - 18.2.

„Bubeník jedné z kapel si na lyžích vyhodil rameno, přesto koncert odehraje,“ uvedl dlouholetý předseda soutěžní poroty Martin Bauer.Výkony bude hodnotit čtyřčlenná komise. Zasednou v ní hudebníci Jan Mikulička, Mejla Šajben a Martin Bauer spolu s hudebním teoretikem Petrem Jakimivem. „Porota se bude kolo od kola obměňovat. Kromě několika tradičních členů letos počítáme se zástupcem webového portálu Lbc Music, rádia Dobrý den a jablonecké Základní umělecké školy, hlasovat nově mohou i samotné vystupující kapely,“ zdůraznil Martin Bauer.

Z každého kola vzejde jeden výherce, vítězné kapely se pak utkají na červnovém finále. „Výherce čekají vystoupení na Benátské nebo Folkové noci, možnost pořízení kvalitní nahrávky, koncerty v klubech Na Rampě v Jablonci a Vlak v Liberci, řada věcných cen od sponzorů kapelám i jednotlivým muzikantům. Pro všechny účastníky jsou připraveny nápoje, fotky z koncertu a nahrávka vystoupení, ve finále přibudou další věcné ceny, permanentky do klubu a trika.“

V dosavadních čtyřech ročnících Stárpleje se vystřídalo přes sedmdesát kapel a deset porotců. „Vedle soutěžního prvku jde především o muziku – mladé kapely si zahrají na kvalitní aparát a mají možnost něco odkoukat od zkušenějších borců“ . První ročník v roce 2008 vyhrála kapela Satanovy Mimikry, druhý Makovice, třetí Orfeus Beat a loňský, čtvrtý ročník Post Pubescentos. Jan MikuličkaAkce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)