pátek
16. března 2012
20:00 hod.

SCHODIŠTĚ

Ex-Nahoru po schodisti dolu band na turné k nové desce Roztoky.

Písně nové i staré v pestrém stylovém kabátě s lehce sarkastickými, černěhumornými i dojemnými texty.

Předprodej vstupenek na www.evstupenka.cz- Klub Na Rampě , předprodej i v Klubu na Rampě - všední dny otevřeno od 15.00, sobota a neděle od 18.00 hodin.

http://soundcloud.com/vratislavhorcik/byty

http://soundcloud.com/vratislavhorcik/nebudu

http://soundcloud.com/vratislavhorcik/netahnou

http://soundcloud.com/vratislavhorcik/kaktus

Žánrové rozpětí v posledních letech nabralo nových rozměrů, kdysi často připisované škatulky, jako hospodský šraml, reggae, ska, už dávno nejsou určující. Kapela si s odvážnou lehkostí, občas i drzostí, bere z nepřeberného množství hudebních stylů vše, co jí přijde pod ruku, aby se nakonec vždy pokorně vrátila k tomu, čemu se říká písnička. Ovšem oblečená do pestrého kabátu.

K tomu neodmyslitelně patří texty, které pro kapelu byly a jsou na stejném místě jako samotná hudba. Lehce sarkastické, černěhumorné i dojemné, prožité či vymyšlené, stále brousící ve vodách všedních malostí i velikostí toho, co zrovna sami žijeme.

Schodiště vzniklo pod názvem Nahoru po schodišti dolů band v létě roku 1983.

V minulosti prošla sestavou kapely řada muzikantů. Tím zdaleka nejvýraznějším byl její zakladatel, bubeník a textař Marek Brodský, jenž skupinu svými texty posunul od undergroundového bigbítu k veselé směsi tanečního rokenrolu, funky a blues. V květnu 2005, kdy křtila svoje Mokrý prádlo, se s kapelou rozloučil a s sebou si odnesl pro své případné další projekty i název Nahoru po schodišti dolů band, který také sám vymyslel.

„Když odešel, začala kapela používat - aby si zachovala nějakou kontinuitu a zároveň vyjádřila tu změnu jeho odchodem - jako oficiální název Schodiště. Stejně jí tak všichni předtím zkráceně říkali.

Za dobu své existence vydala kapela několik řadových desek; debut nazvaný Ukazovák nasliněnej vyšel v roce 1997.