čtvrtek
22. března 2012
20:00 hod.

ŽLUTÝ PES

Stálice jižanského rocku a dobrého bigbítu v čele se zpěvákem, publicistou a televizním porotcem Ondřejem Hejmou.

Předprodej vstupenek na , předprodej i v Klubu na Rampě - všední dny otevřeno od 15.00, sobota a neděle od 18.00 hodin.

Kapela pro všechny. Lépe popsat skupinu Žlutý pes ani popsat nejde.

Na vystoupeních souboru, vedeného bezmála kultovním frontmanem Ondřejem Hejmou, se setkávají pubertě sotva odrostlí mladí s prošedivělými fanoušky přes padesát.

Jak toho dosáhli? Parta mužů původem z pražské dejvické hudební oblasti Hanspaulka hraje inteligentní muziku, která přinutí snad i toho největšího ignoranta podupávat si pravou nohou do rytmu.

Nápad založit rock´n´rollovou kapelu přišel v létě roku 1978.

„Mohou za to Some Girls od Rolling Stones, pár dobrých kamarádů a nějaké ty souvislosti. Poprvé jsem ten band viděl duševním zrakem v jednom domě na Murietta Avenue v losangeleské čtvrti Van Nuys. Ten joint byl asi opravdový silák, protože po doposlechnutí třetího tracku, který se jmenoval Just My Imagination, jsem si zřetelně řekl: tohle umím taky,“ vzpomíná na začátky souboru zpěvák, překladatel, showman a nějakou dobu také jeden z porotců televizní soutěže Česko hledá SuperStar Ondřej Hejma.

Největší úspěchy sklízel soubor v devadesátých letech, kdy hity jako Sametová nebo Náruživá omílalo snad stokrát denně kdejaké rádio. Později se Žlutý pes trochu stáhl do ústraní, ale pokračoval si stále v klidu dál.

Zatím poslední deskou, kterou hanspaulští muzikanti vydali, je Mellow Yellow z roku 2008. Hrají na něm písně svých celoživotních hudebních lásek, opatřené českými texty Ondřeje Hejmy.

„Vzal jsem oblíbená cédéčka, ze kterých jsem vybral své nejmilejší písně. Natočili jsme i dvě věci od Boba Dylana – Slyším nějaký hlasy a Jednou baby, které pocházejí z jeho poslední desky. Nejsou to typické dylanovky, které každý pozná,“ vysvětluje Hejma, jenž otextoval a nazpíval také skladby od kytaristů B. B. Kinga nebo Erika Claptona.

Deska vznikla po smrti jednoho z pilířů kapely, kytaristy Franty Kotvy. Kromě všeho jiného byl spoluproducent, vlastně jsme kapelu vedli spolu. Teď jsem na to byl najednou sám. Řekl jsem si, že se vrátíme ke kořenům, vždyť pro kapelu to je svým způsobem nový začátek. Rozhodnutí bylo umocněné tím, že se do kapely vrátil kytarista Honza Martinek, který s námi v roce 1978 začínal. Vlastně jsme opsali kruh,“ říká Hejma.Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)