čtvrtek
10. května 2012
20:00 hod.

VDELLI ( Austrálie )

Power heavy blues rock od protinožců. Jedna z průlomových skupin současného blues rocku. Michael Vdelli – kytara a zpěv, Ric Whittle – bicí, Leigh Miller – basa.

Předprodej vstupenek v Klubu na Rampě - všední dny otevřeno od 15.00, sobota a neděle od 18.00 hodin nebo na

… vtipně kombinuje prvky blues-, indie – a mainstream-rocku.“ (časopis Rocks)

„Jedna z průlomových skupin současného blues rocku.“ (časopis Classic Rock)

„Vdelli září jako briliant.“ (časopis Musix)

Skupina pochází z Perthu, kde vznikla zhruba v polovině 90. let a v Evropě se poprvé objevila zhruba o deset let později. Na svém kontě má již něco přes deset alb, ale až poslední dvě (Ain´t Bringing Me Down 2009 a Take a Bit 2010) se mohla dostat k nám prostřednictvím německého vydavatele. Není bez zajímavosti, že se produkce jednoho z nich ujal známý producent Kevin Shirley, který stojí za úspěchy takových veličin, jako jsou Led Zeppelin (remasterovaná a remixovaná alba), Iron Maiden, Aerosmith, Black Crows, Black Country nebo i z Rampy známý Joe Bonamassa.

Frontman kapely je považován za jednu hořících pochodní svého žánru. Patří mezi nejpracovitější hudebníky a odborníci také nešetří superlativy ve svých recenzích. Příznivci klasického rocku by neměli být zklamáni.

První a jediné vystoupení v ČR.

Kapela již je v Evropě, první zahřívací vystoupení se konalo 1. května v Aschaffenburgu. Součástí tohoto jarního turné je také vystoupení na dvou evropských prestižních festivalech - 2. 6. Highlands Festival, Holandsko a 9. 6. Sweden Rock Festival, Švédsko.

http://www.vdelli.de

http://www.youtube.com/watch?v=wbf9selTY-E

http://www.youtube.com/watch?v=jjNMIl3fsKs*/and/*amp;feature=related

A mnoho dalších.