středa
30. května 2012
20:00 hod.

ROB TOGNONI ( Austrálie )

Rock´n ´rollová smršť tasmánského ďábla, který jedním z nejlepších virtuózů současného blues rocku.

Rob Tognoni – kytara, zpěv

Frank Lennartz – bass

Mirko Kirch – drums

„Australský kytarista R. T. je jedním z nejlepších nekompromisních virtuózů současného blues rocku.“ (časopis Blues News)

„Jeho hudba je droga spojená se sex appealem. Předpokládám, že moc dobře ví, co to udělá se ženskou.“ (časopis Blues Matters)

„Jeho prsty se pohybovaly po strunách kytary s dech beroucí rychlostí. Zvlášť během sólových partů byli lidé ohromení a zůstávali s ústy dokořán kvůli jeho precizní hře. Rob zůstával zcela klidný, jako by hra na kytaru byla tou nejpřirozenější věcí na světě.“ (časopis Kölnische Rundschau)

Pochází z Tasmánie, ovšem jeho kořeny jsou italské. V mládí na něj velký vliv měla velká jména jako B. B. King, Jimi Hendrix, ale také Grand Funk Railroad a samozřejmě AC/DC. Od svých vzorů se brzo odpoutal a začal psát svoje původní skladby. Tou vůbec první byla v roce 1977 „Jim Beam Blues“, která je i dnes součástí jeho koncertního repertoáru. Celá 80. léta byl řadovým členem různých seskupení nejprve v Tasmánii, později přesídlil do Melbourne. Od počátku 90. let začal vystupovat jako sólista a od poloviny let 90. jsme ho již mohli vidět i v Evropě.

Jeho současná hudba je drsným mixem rock´n´ rollu, boogie a klasického rocku. Poslední dobou „Tasmánskému ďáblovi“, jak je mnohými fanoušky nazýván, statečně sekunduje tvrdá německá rytmická sekce, která výsledný dojem ještě umocňuje.

Za celou svou kariéru natočil jedenáct alb, to poslední, Energy Red, vyšlo začátkem letošního roku.

Od poloviny 90. let brázdí země Evropy a v Česku už byl několikrát. Naposled to bylo loni v březnu v českobudějovickém klubu Highway 61. A tam se také po koncertě v Jablonci opět vrací.

Pouze dvě vystoupení v Čechách!

30. 5. Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou

31. 5. Highway 61, České Budějovice

http://www.robtognoni.com

ukázka nového alba

http://www.youtube.com/watch?v=CNbqe3xnoLY

vybrané živé klipy z letošního roku

http://www.youtube.com/watch?v=WPRpRTpq6Pg

http://www.youtube.com/watch?v=l3KvanwFE6w*/and/*amp;feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=744OR75ey0Q

Předprodej vstupenek v Klubu na Rampě - všední dny otevřeno od 15.00, sobota a neděle od 18.00 hodin nebo naAkce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)