pátek
20. dubna 2012
20:00 hod.

ANCIENT GROOVE A TRES UDOS

Djembe-Dunun Duet. Zbrusu nový hudební projekt Jana Vorlíčka (Pararingapatam) a Tomáše Kerleho (Pararingapatam, Marimba Mama). Tato rytmicky ošlehaná dvojice se rozhodla navrátit zpět ke kořenům své tvorby a sestavit repertoár, který vychází výhradně z malijské djembe a dununové tradice. Oba hráči na bicí a perkusní nástroje se pohybují již řadu let na hudební scéně. Při hledání inspirace strávili několik měsíců i v západoafrickém Mali. Energická kolekce old-school západoafrických rytmů vás svou intenzitou roztančí do závratných otáček.

TRES UDOS - mexický rock ´n ´roll.

Juan Rodriguez,Tony Esposito, Mirlandia Pearlarez, Pedro El Hubeñiño

Skupina TRES UDOS vznikla v roce 1999. Jakožto milovníci mexických rytmů, filmů Roberta Rodrigeze a Quentina Tarantina a samozřejmě rock and rollu, promítají do svých skladeb lásku, přátelství, alkohol, drogy, utrpení Ježíše Krista i obyčejných smrtelníků, sny, touhy a ostatní prožitky, bez kterých by žádná rock and rollová kapela nemohla existovat. Hrají spolu z čistého přátelství a světe div se: funguje to! Skladby nerozlišují na převzaté a vlastní, ale na od srdce nebo žádné.

Mají za sebou spoustu krásných koncertů, tak například koncert s Mekky Žbirkou, Xavierem Baumaxou, nebo koncerty pro Dominika Haška či Rona Perlmana při natáčení filmu HELL BOY.

http://www.tresudos.cz/music/vamos.mp3

http://www.tresudos.cz/music/amigos.mp3

http://www.tresudos.cz/music/nuestro.mp3