úterý
16. října 2012
20:00 hod.

LAYLA ZOE (CAN) */and/* BAND

Canada*/and/*apos;s Darling of the Blues. V Čechách poprvé – na tomto turné pouze pět koncertů v Evropě.

Layla Zoe – zpěv, její evropský doprovod tvoří Jens Filser – kytara, Hardy Fischötter – bicí, Gregor Sonnenberg – baskytara

Předprodej přes nebo přímo v Klubu Na Rampě po-pá od 15 hod., so*/plus/*ne od 18 hod.

Layla je mladá razantní zpěvačka s domovem v Montrealu. Zpívat začala ve svých čtyřech letech a od čtrnácti už bývala k vidění s kapelou svého otce. Vystupovala už po celém světě, svým silným zpěvem přivádí k úžasu davy od prvního momentu, kdy vyjde na pódium. Charakterem hlasu je přirovnávána k Janis Joplin. Obdivovány jsou navíc i její dlouhé rusé vlasy, tetováním ozdobené tělo a schopnost vyjádřit na vystoupeních své silné emoce.

V poslední době vydává každý rok album, v Kanadě jich vyšlo pět (You Will, Shades of Blue, Hoochie Coochie Woman, Live at Errington Hall, The Firegirl) a jsou hraná bluesovými stanicemi po celém světě. Můžeme na nich slyšet jak původní skladby, tak i převzatý klasický materiál. Layla si už domů přivezla cenu „Zpěvačka roku“, kterou získala v roce 2006 ve Vancouveru a cenu „Compo 10“ za původní bluesovou kompozici, kterou v tomtéž roce obdržela ve Finsku. Je zajímavé, že zde se do finálové desítky se dostala jako jediná žena a jediný zástupce své země.

Vystupovala s mnohými velikány kanadské bluesové scény. Jedním z nich byl například nedávno zesnulý Jeff Healey.

Její zatím poslední album Sleep Little Girl vyšlo v loňském roce v Německu a produkoval jej přední německý kytarista Henrik Freischlader. A právě skladby z tohoto alba tvoří základ play listu jejích letošních koncertů. Hudební spojení Henrik */and/*amp; Layla budí pozdvižení na kanadské a evropské bluesové scéně a jejich nové album oslovuje bluesové fanoušky všech věkových kategorií.

Layla Zoe je síla, se kterou se musí počítat. Umělkyně, která může změnit tvář současné bluesové scény.

V Čechách odehraje pouze dva koncerty – v našem klubu a v Českých Budějovicích (Highway 61).

http://www.layla.ca

Výběr z velkého množství hudebního materiálu:

Ukázka z nového alba

Oficiální klip

Layla v klubuAkce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)