pátek
19. října 2012
20:00 hod.

KRAUSBERRY

Koncert blues-rockové legendy z Hanspaulky.

Martin Kraus – zpěv

Mário Císař – kytara

Růžena Chroňák – kytara

Emil Kopta – kytara

Jiří Kredba – basa

Jiří Zelenka – bicí

(Štěpán Smetáček – bicí)

Předprodej přes nebo přímo v Klubu Na Rampě po-pá od 15 hod., so*/plus/*ne od 18 hod.

Kultovní žižkovsko-hanspaulské seskupení založil bubeník, zpěvák, skladatel a textař Martin Kraus, když se v roce 1984 rozešel po tříletém soužití se skupinou Bluesberry.

V druhé polovině 80. let si kapela vybudovala slibnou pozici jak mezi fanoušky blues, tak mezi fandy tvrdšího rocku. V roce 1991 se kapela rozešla, pravidelně koncertovat začala zase od roku 1996.

Alba:

KRAUSBERRY (Náš dům,Tak ber, Čestný mistr, Potom, Ohníčky, Hospodská holka, Před chvílí byla tma, Náměstek, V konzumu, Svatba nebude, Pátý pád, Rodinná pohoda, Na tenkým ledě)

#### STAČÍ DRAHOUŠKU (Disco boy, Mlíko, Mejdlo, Tichý blázni, Antonín Kluzák, Jsem snad blázen?, Ráno vstaneš, Čas letní, Můstek, Walkin´ the dog, Jumpin´ at shadow)

NA VĚTVI (Čestný mistr, Slunečný hrob, Poselství štěstí, Na větvi, Hymna osady bobrů, Mejdlo, Vševěd, Můstek,Párek v těstíčku, Vendulka, Vlakem na Kolín, Drdol, Souboj s hadem)

ŠIKSA A GÁDŽO (Šiksa a gádžo, Druhá lavice, Do nebe, Emil, Kořenová zelenina, Horoskop, Velkej kluk, Táhne mi na čtyřicet, Disco boy, Náš dům, Starý časy)

NA HRAD! (Na Hrad, Ptáci, Peníze, Nová kára, Ve stínu lípy, Ráno vstaneš, Horko, Dáša a Váša, Podíly, Tichý blázni, Peníze )

NÁLADA (Nálada, Na pěknú notečku, Mám ráda, Náš kluk, Neříkej mi baby, Mário, Poslední dopis, To, Hubert, Kovboj z Drahova, Nastydlá )