pátek
26. října 2012
20:00 hod.

UDG

Oblíbená melodická pop rocková kapela na turné k novému albu Akrobat (vychází 12.října)

Hity i nové písně doprovázené speciální scénou.

http://www.udg.cz

Předprodej přes nebo přímo v Klubu Na Rampě po-pá od 15 hod., so*/plus/*ne od 18 hod.

UDG, to jsou:

Petr Vrzák (Vrzy) - zpěv

Pavel Vrzák (Vrzi, Pája, Pavlik) - basa

Adam Kupera (Áda, Klenot) - zpěv, saxofon

Bohumil Němeček (Bobo, Bonbon) - kytara

Tomáš Staněk (Jugy) - bicí, texty

Tomáš Vohradský (Volt) - kytara

Hosté: Nebe - a Enter -

Album vznikalo více než půl roku pod produkčním dohledem Armina Effenbergera, známého z projektu Cartonnage. „Na posledních třech deskách jsme spolupracovali s lidmi, po nichž jsme od začátku chtěli, aby pracovali jako producenti. Nikdo z nich se ale do producentské práce, tak jak jsme si ji my představovali, nehrnul nebo nevěděl jak na to. Nahrávali jsme písničky tak, jak jsme je měli připravené ze zkušebny a producent nám do nich maximálně dodal nějaký zvuk, loop nebo smyčce. Šlo tedy spíš o jejich finální vyšperkování. Teď jsme ale konečně chtěli pracovat s někým, kdo opravdu produkuje, tedy pracuje s písničkou od začátku a vlastně ji spolu s kapelou připraví. Armina jsme si vybrali na základě nahrávky, kterou připravil pro kapelu Tommy Indian, a na základě jedné naší skladby, kterou nám zprodukoval ještě dříve, než jsme se domluvili na spolupráci na celé desce,“ říká bubeník UDG Jugi.

Právě přítomnost Effenbergera zásadně posunula konečné vyznění nových písniček. Změnil se sound a změnily se aranže. Zatímco v minulosti byly hlavními hybnými silami vzniku písní pouze členové kapely, nyní se k nim přidala zkušenost a profesionalita producenta. Moderní zvuk je pak samozřejmostí.

K textům na albu Akrobat jejich autor Jugi říká: „Popisují vnitřní pocity lidí v různých životních situacích. Tyto stavy jsou pro toho, kdo je prožívá, bolestné, někdy až bezvýchodné. Postavy stojí na kraji propasti, na hraně, v nebezpečné výšce, a hledají východisko. Připomínají tak akrobaty na visutých hrazdách, kteří nesmějí šlápnout vedle. Člověk je akrobat a život zatracená akrobacie.“

Hostem v titulní skladbě Akrobat je rapper a šansoniér, jinak člen skupiny J.A.R. Ota Klempíř. „V té písni jsme měli připravenou rapovou část. Náš frontman Petr Vrzák je ale spíš zpěvák než rapper, a tak jsme hledali hosta z hiphopového světa. Nakonec jsme oslovili Otu Klempíře. Do temnější atmosféry skladby nám jeho hluboký hlas dobře pasoval,“ vysvětlil Jugi.

Prvním singlem z alba bude hitová skladba Pádové otázky. Tato novinka má již své video v režii Vladimíra Okiho Okánika, kde se v jedné z rolí představí i Vašek Bláha z Divokýho Billa.

Vdeoklip Pádové otázky -

Na albu Akrobat se představuje kapela, která má v sobě spoustu energie a nové chuti. Vstupuje s ní do další etapy své existence a věří, že s ní půjdou dál i její fanoušci.