pátek
2. listopadu 2012
20:00 hod.

LABYRINT SVĚTA

I ty nejdůležitější a nejtěžší věci v životě je možné vnímat s laskavým humorem a lehkostí.

Slavné dílo J. A. Komenského zpracoval ve svém novém představení známý jihočeský divadelník Víťa Marčík. Chcete-li se vrátit do dob, kdy mezi jevištěm a hledištěm neexistoval předěl a divadlo patřilo komediantům, jděte na Teátr Víti Marčíka. V jeho Labyrintu světa se určitě neztratíte, naopak zjistíte, že se fungování státu od 17. století, kdy Komenský své dílo napsal, zase tak moc nezměnilo.

www.teatr.cz

Scénář: na motivy Jan Ámose Komenského upravil Vítězslav Marčík

Režie, hudba, hraje: Vítězslav Marčík

Scéna a loutky: Eva Marčíková, Vítězslav Marčík, Pavel Krejčí

Předprodej přes nebo přímo v Klubu Na Rampě po-pá od 15 hod., so*/plus/*ne od 18 hod.

„Myslím, že co je smyslem života si musí najít každý sám… důležité je hledat a nikomu nevěřit a když říkám nikomu, tak myslím, ani mě! Když jsem já v tom věku byl, v kterém se začíná ukazovat rozdíl mezi dobrým a zlým, viděl jsem mezi lidmi rozdílné postavení, povolání, práce i předsevzetí, která dělají. Zdálo se mi potřebné, abych si dobře rozmyslel, k jaké skupině lidí bych se připojiti měl. Čím víc jsem přemýšlel, tím víc mi bylo jasné, že bych pro sebe chtěl takový život, v němž by co nejméně starostí a spěchu, co nejvíce pak pohodlí, pokoje a dobré mysli bylo. Vyšel jsem a ohlédati se počal, mysle, odkud a jak začíti.“

Všudybud a Mámení provázejí Víťu Marčíka labyrintem světa, aby nakonec nalezl ráj ve vlastním srdci.

Nová inscenace vzniká po několikaletém hledání odvahy a drzosti zpracovat, zdramatizovat knihu Jan Ámose Komenského – Labyrint světa a ráj srdce. V roce 2010 recitoval V. Marčík Labyrint světa k varhaní skladbě Petra Ebena a tato zkušenost ho přivedla k definitivnímu rozhodnutí zdramatizovat toto dílo.Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)