sobota
15. prosince 2012
20:00 hod.

VLADIMÍR MIŠÍK */and/* ETC... */plus/* FLAMENGO

Turné ke 40. výročí alba KUŘE V HODINKÁCH

Předprodej od 29.10. přes nebo přímo v Klubu Na Rampě po-pá od 15 hod., so*/plus/*ne od 18 hod.

Album Kuře v hodinkách - jedno z nejzásadnějších alb v české rockové historii slaví letos 40 let od svého vzniku! K tomuto výročí již letos v únoru vydal Supraphon jubilejní edici alba, která nabídla původní nahrávky doplněné o bonusy a to v novém remasteringu z původních pásů. Vedle CD nahrávka vyšla i na vinylové desce. Agentura 10OPROmotion k výročí alba připravuje ojedinělé turné. Kromě Vladimíra Mišíka zahrají členové z původního Flamenga – basista Vladimír „Guma“ Kulhánek a kytarista Pavel Fořt. Sestavu dále doplní muzikanti z ETC – Jiří Zelenka (bicí), Pavel Skála (kytary) a další muzikanti k doplnění „flamengovského“ zvuku – Jakub Doležal (saxofon, flétna) a Pavel Bohatý (zpěv, klávesy). Během koncertu zazní jak nesmrtelné skladby z legendárního alba, tak ty z dob raných ETC..., samozřejmě současný repertoár až po závěrečný jamsession.

Kuře v hodinkách je dnes považováno za jeden z nejlepších počinů historie tuzemské populární hudby. Průlomové album, které předvedlo spojení poesie s rockem a dokázalo, že rock lze zpívat česky. Album, v němž se setkal elektrický bigbít s verši Josefa Kainara v unikátní symbióze, vzbuzuje i po čtyřiceti letech zájem posluchačů. To dokazuje i jeho umístění na druhé příčce hitparády nejprodávanějších alb, kterou na konci února zveřejnila ČNS IFPI - a kde se v TOP 50 drží již třiadvacet týdnů. Titul se stal také letos jedním z nejúspěšnějších z nabídky digitálních servisů, jako jsou SUPRAPHONline nebo MusicJet.

Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou ETC však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes. Do současné chvíle vydala kapela 10 řadových alb, řadu kompilací a také 1 DVD k 60. narozeninám Vladimíra Mišíka. V červnu 2010 vyšlo úspěšné (Zlatá deska) a ceněné album Ztracený podzim. Současná sestava kapely ETC: Vladimír Mišík (zpěv, kytara), Jiří Veselý (basa, akordeon), Pavel Skála (kytary, zpěv), Petr Pokorný (kytary), Jiří Zelenka (bicí, zpěv), Vladimír Pavlíček (housle)

Turné ke 40. výročí alba Kuře v hodinkách

31.8. Žatec (náměstí, ještě */plus/* BLUE EFFECT)

16.9. Plzeň (ještě */plus/* IVAN HLAS)

18.9. Brno

24.9. Opava

19.10. Hradec Králové

30.10. Ostrava

31.10. Ostrava

6.11. Kolín

9.11. Polná

12.11. Praha - Akropolis

13.11. Praha - Akropolis

29.11. Přerov

30.11. Kunovice (*/plus/* TEN YEARS AFTER)

13.12. Kroměříž

15.12. Jablonec nad Nisou

19.12. České BudějoviceAkce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)