středa
14. listopadu 2012
20:00 hod.

TROSSMAN-KORINEK BAND FEAT. LORENZO THOMPSON

Maximální profesionalita, radost z hraní, rytmická smršť a divoká show černošského bluesového zpěváka a špičkových muzikantů. Rythm*/and/*amp;blues, soul, funk a blues.

Lorenzo Thompson - zpěv

Jan Kořínek - hammondky

Rene Trossman – kytara

Tomáš Vokurka - bicí

Předprodej od 29.10. přes
Evstupenku
nebo přímo v Klubu Na Rampě po-pá od 15 hod., so*/plus/*ne od 18 hod.

Lorenzo Thompson, špička chicagské bluesové west-side scény, časovaná bomba z Chicaga patří mezi nejenergičtější a nejdivočejší představitele bluesového zpěvu. „Vždycky jsem maximálně nabuzený, abych předal lidem z pódia to, co cítím. Rád lidi bavím a komunikuji s nimi během vystoupení.*/and/*quot; svěřuje se Lorenzo. Thomson zpíval již jako dítě gospely s babičkou v kostele. Nevzpomíná si, jak vlastně zpívá dlouho. Říká: „tak dlouho co si pamatuju*/and/*quot;. Celý život ho inspirovaly bluesové legendy bluesové jako Howlin Wolf, Muddy Waters, BB King, Sonny Boy Williamson, Jimmy Reed. Lorenzo sdílel pódium s bluesovými velikány jako například Mighty Joe Young, Willie Kent, Eddie Clearwater, Melvin Taylor, Buddy Scott, Sugar Blue, Aaron Burton, Howard Scott and the World Band, Magic Slim, Pinetop Perkins, Jimmie Lee Robinson, Jimmy Burns, a další.

René Trossman je jedním z nejlepších kytaristů na světě, který vyrůstal vedle mistrů tradiční bluesové hudby. Jan Kořínek zase patří mezi nejlepší tuzemské klávesisty vůbec.

Koukněte na , i když sestava je trochu jiná.

Spolupráce Lorenzo Thompsona s Janem Kořínkem a Rene Trossmanem trvá již 17 let, během kterých proběhlo devět společných evropských turné. V Čechách Lorenzo účinkoval na jazzových a bluesových festivalech, například BluesAlive 2001, Jazz Fest Semily, Ústí Nad Labem, Plzeň, Blues V Lese. Během spolupráce s Groove Jana Kořínka se podařilo v roce 2001 vydat živý záznam z koncertu ve Staré Pekárně v Brně, nazvané „GOOD ROCKIN TONIGHT“.

Po pěti letech se teď Lorenzo Thompson vrací do Evropy, aby s triem Trossman-Korinek Band odehrál pět koncertů.

Jan Kořínek a Groove vystupují po Evropě i s dalšími světovými zpěváky a instrumentalisty, např. Chick Willisem, Mike Jacksonem nebo Sharon Lewis.

Právě s americkou černošskou blues soulovou zpěvačkou Sharon Lewis sklidili již dvakrát velký úspěch v Klubu Na Rampě. V roce 2010 tu společně natočili živé album Live At The Ramp, které v roce následujícím Sharon na Rampě slavnostně pokřtila.Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)