sobota
17. listopadu 2012
20:00 hod.

JANET ROBIN (USA) */and/* BAND

Virtuózní americkou kytaristku a zpěvačku doprovodí čeští muzikanti - baskytarista Vladimír Guma Kulhánek (Etc, T4, Anna K...) alt. Vašek Vávra (Anna K., Lukáš Martínek) , bubeník Martin Vajgl (Vltava, November 2nd, - 123 min, Wanastovy vjecy..) a kytarista Roman Helcl (Anna K., November 2nd).

Předprodej od 29.10. přes
Evstupenku
nebo přímo v Klubu Na Rampě po-pá od 15 hod., so*/plus/*ne od 18 hod.

Než začne točit s basákem Led Zeppelin, stihne odehrát 6 koncertů v Čechách.

Na svém kontě má tři sólová alba a v portfoliu mnoho umělců zvučných jmen od Meredith Brooks přes Melissu Etheridge až k legendárním Heart nebo Fleetwood Mac. Řeč je o virtuózní americké kytaristce a zpěvačce Janet Robin, která se může pochlubit i tím, že byla jedinou ženskou žákyní dnes již zemřelého Randyho Rhoadse od Ozzyho Osbourna.

Živelná kytaristka, jenž dokáže hrát na svůj nástroj i zuby, se letos chystá nahrávat nové album pod producentským dohledem legendárního basáka Led Zeppelin, Johna Paula Jonese. Ještě před tím však vyráží na evropské turné, během kterého se stihne šestkrát zastavit v Čechách a na Moravě.

„Stejní muzikanti mě už doprovázeli na posledním českém turné a bylo to vážně skvělé. Ostatně jsme vyrůstali na stejné muzice, takže jsme si nemuseli na zkouškách nic vysvětlovat. Mám pocit, jako kdybych s nimi hrála odjakživa, takže se naživo dokážeme hodně odvázat. Posluchači se mají na co těšit,“ říká Janet Robin.

Janet Robin se tentokrát v Čechách kromě Jablonce n.N. zastaví například v Brně, Litomyšli, Benešově a Hustopečích. V Praze se v pátek objeví jako host slavného kytaristy Tommy Emmanuela, o kterém se říká, že je nejrychlejší trsátkový hráč planety.

Svůj koncertní program postaví Janet na skladbách ze své poslední desky Everything Has Changed (Hypertension Music), která je zajímavá už jen tím, jak vznikala. V proslulém osobním studiu Johnnyho Cashe – Cash Cabin (známé například z filmu Walk the Line) jej produkoval Cashův syn John Carter Cash s přispěním Cashova zvukaře Chucka Turnera a spoluhráčů „muže v černém“. Výsledkem však není, jak by se dalo předpokládat, náhravka s prvky country, ale živelné album písničkářky, která vychází z rockových kořenů.

„Posluchači na koncertech uslyší i novinky, které hodlám letos natočit s producentem Johnem P. Jonesem, někdejším baskytaristou Led Zeppelin. Spolupráce s ním bude splněním mého snu. Na této kapele jsem totiž vyrůstala,“ dodává Robin, která po Čechách ve svém evropském turné pokračuje v Německu a Velké Británii.

Janet v RockPopu:

http://www.rockandpop.cz/zpravy/domaci/do-ceska-miri-virtuozni-kytaristka-janet-robin/

Videoodkazy:

ttp://youtu.be/HhRDe2HApSQh

tp://youtu.be/6-MmnLg02DU ht

p://youtu.be/9ea48MeM2BQ

Článek na iDnes:

http://kultura.idnes.cz/janet-robinova-v-cesku-069-/hudba.aspx?c=A121114_114626_hudba_obAkce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)