středa
28. listopadu 2012
20:00 hod.

GARY LUCAS ( USA )

Virtuozní hráč, technik a inovátor Gary Lucas, spoluhráč Leonarda Bernstaina, Capt. Beefhearta, Nicka Cavea a mnoha dalších, se do Čech po 2 letech vrací s premiérou Monsters From The Id , projektem, který nebyl ve středoevropském kontextu k vidění. Jde o kytarové improvizace k sestřihu ze starých horrorů, sci-fi a trezorových erotických filmů. Lucas tak navazuje na úspěchy starších podobných projektů, jako byl např. Golem, který odehrál i v Praze.

Předprodej
přes Evstupenku
nebo přímo v Klubu Na Rampě po-pá od 15 hod., so*/plus/*ne od 18 hod.,

Mládeži do 15 let vstup nedoporučujeme.

Lucas vystoupil na pražském festivalu Alternativa v pátek 23. 11. V Hoodoo Music Clubu a projekt Monsters From The Id bude exkluzivně odehrán ve středu 28. 11. v Klubu Na Rampě. Zatímco v Praze se uskutečnil klasický koncert, v Jablonci se můžeme těšit na dvojprogram, tedy kombinaci koncertu a improvizací k projekcím.

Záběr Garyho Lucase je těžko definovatelný – blues, jazz, psychedelic rock, ale třeba i album čínského popu z 30. let minulého století, aranžované převážně pro steel kytaru, nebo filmová a TV hudba.

Tento kytarový světoběžník a dobrodruh, kterého do ČR poprvé přivezlo vydavatelství Faust Records před téměř 20 lety, dokázal při všech svých návratech překvapit něčím naprosto originálním. Jeho dvě letošní česká vystoupení nebudou výjimkou.

Chcete-li vědět víc, nalaďte si v úterý 27. 11. ve 20 hodin pořad Rocková zpovědnice na Radiu Beat, kde si moderátor Honza Hamerník bude s Lucasem povídat o hudbě i o životě celé 3 hodiny.

Světově proslulý kytarista, autor písní a skladatel nominovaný na cenu Grammy, hudebník s více než 20 sólovými alby na kontě a skladatel filmové muziky. Po vystoupení v Grammy Museu v Los Angeles v rámci tamního projektu „Great Guitar“ si vysloužil uznání jako „jeden z nejlepších a nejoriginálnějších kytaristů v Americe“ (Rolling Stone). Gary Lucas, je v roce 2012 opět na cestách.

O Gary Lucasovi psali loni v květnu v souvislosti s jeho posledním studiovým albem se skupinou Gods and Monsters „The Ordeal of Civility“ (Knitting Factory) v New York Times, Wall Street Journal a International Herald Tribune. Producentem nahrávky byl Jerry Harrison, který za ni dostal řadu nadšených recenzí včetně čtyř hvězdiček hudebního magazínu Mojo.

Nedávno vydal Gary vinyl v České republice, album svých sólových akustických aranží děl Antonína Dvořáka a dalších českých skladatelů vážné hudby, s názvem „Gary Lucas Plays Bohemian Classics“ (Faust Records). Na minulém evropském turné se svým Captain Beefheart Symposium dvakrát za sebou vyprodal Philharmonic Hall v Liverpoolu, hrál živě k filmu Dracula na španělském festival v Bilbao (premiéra na filmovém festivalu v New Yorku), nahrával v Londýně s Bryanem Ferrym, jeho sólový projekt byl nadšeně přijat v Portugalsku a turné zakončil v Paříži. Nedávno Gary také dokončil nahrávání psychedelického tanečního projektu Wild Rumpus, který vytvořil se svým kolegou Colleenem „Cosmo“ Murphym (jejich poslední vinylový singl „Cloudhopping“ byl vyprodán během jednoho týdne), v premiéře uvedl svůj kytarový doprovod k filmu Luise Bunuela Anděl zkázy na filmovém festivalu v Havaně a v současnosti pracuje na dalším filmovém projektu, a to latinsko-americké hororové trilogii. V roce 2011 se Gary úspěšně představil také v Číně, na Kubě, na Kanárských ostrovech, v Kolumbii, Brazílii a v Mexiku. V Šanghaji vyzkoušel rozšíření koncertní verze svého proslulého alba čínských skladeb „The Edge of Heaven“ s kapelou a dvěma vokalistkami, obrovský úspěch zaznamenal na 64. Holland Festival v Amsterdamu…

Všestranný kytarista Gary Lucas neúnavně cestuje po světě jak se svými sólovými projekty, tak s různými skupinami včetně svých Gods and Monsters.Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)