čtvrtek
27. prosince 2012
20:00 hod.

KAMIL STŘIHAVKA A LEADERS

Český */and/*quot;rockový Ježíš*/and/*quot; s kapelou Leaders po roce opět na Rampě.

http://www.strihavka.cz/

Předprodej přes Evstupenku nebo přímo v Klubu Na Rampě po-pá od 15 hod., so*/plus/*ne od 18 hod. Muzikantský život Kamila Střihavky začíná v 80. letech, kdy objíždí kluby s kytarou, foukací harmonikou a vlastními písničkami a koncertuje za pivo a párek. Současně si na vlastní kůži vyzkouší nelehké řemeslo barových hudebníků v tříletém angažmá barového zpěváka. V roce 1986 se stává členem heavymetalové skupiny Motorband. Posléze ovšem Kamil zjišťuje, že razantní heavy metal není právě tím hudebním stylem, který by mu byl nejbližší, kterému by se chtěl natrvalo věnovat a Motorband opouští.

V 1992 za Kamilem přichází hitmaker Ota Balage s nabídkou spolupráce a s kompletně připravenou autorskou deskou. Počáteční písmena ústředních protagonistů Balage-Střihavka-Pavlíček se brzo stanou synonymem kvalitního poprocku a úspěšný singl I Don‘t Know zapisuje do širokého posluchačského povědomí jak jméno Kamila Střihavky, tak jeho charakteristický hlas a expresivní projev. V roce 1994 přichází projekt BSP s druhým albem.

V témže roce Kamil přijímá roli Ježíše v českém nastudování slavného muzikálu Andrewa Lloyd Webera a Tima Rice Jesus Christ Superstar. Postupem času se stane doslova symbolem této inscenace, která se v pražském divadle Spirála dočká neuvěřitelných 1288 repríz, a podle mínění zástupců britských majitelů práv se v ní Kamil stane jedním z vůbec nejlepších světových Ježíšů za bezmála třicetiletou historii tohoto muzikálu.

V roce 1995 představuje prvním albem už dříve zamýšlený společný projekt se Zdeňkem Mazačem No Guitars!, který v r. 2000 rozpouští.

Zajímavou byla jeho role Prince z odvážného převede-ní Dvořákovy Rusalky do muzikálové formy, zde zastoupená písní Vidino, sladká, přesladká. Nepřehlédnutelný a nepřeslechnutelný byl zpěvák v původních muzikálech Ondřeje Soukupa Johanka z Arku a Elixír života a Michala Pavlíčka Excalibur a Obraz Doriana Graye. Nabídku přijal i od Karla Svobody do jeho Golema. Významnou a krásnou roli dostal v muzikálu Němcová!

Letos na podzim kromě Jesuse zpívá v muzikálu Pomáda a nejnovějším Kapka medu pro Verunku.

Právě muzikály zabírají Střihavkovi spoustu času; poslední své autorské studiové album 365 vydal před čtyřmi roky. A i tehdy album vyšlo po dlouhých šesti letech od Střihavkovy předcházející desky Woo-doo!

Před třemi roky vyšla dvoudisková kompilace Kamil Střihavka Best Of 20 let na scéně, mapující všechny hudební projekty, kterými za uplynulých dvacet let prošel. Nechybí žádný z hitů, jakými jsou Země vzdálená, Černá růže, Kovboj z Teplic, Woo-Doo, Když se snáší déšť a další.Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)