čtvrtek
14. března 2013
20:00 hod.

HUNDRED SEVENTY SPLIT (UK)

Featuring Leo Lyons */and/*amp; Joe Gooch from Ten Years After - POPRVÉ V ČR

Předprodej přes Evstupenku
http://www.evstupenka.cz/place:klub-na-rampe
nebo přímo v Klubu Na Rampě po-pá od 15 hod., so*/plus/*ne od 18 hod.

Viděli jste někdy na vlastní oči slavného muzikanta, který hrál na Woodstocku?

Se svým projektem Hundred Seventy Split k nám dorazí baskytarista Leo Lyons, zakládající člen Ten Years After, který nechyběl na pódiu při mnoha rozhodujících událostech rockové historie. Jako jedna z prvních rockových skupin byli pozváni na slavný jazzový festival v Newportu, v roce 1969 účinkovali na legendárním Woodstocku, o rok později pak na dalším významném festivalu Isle of Wight. Lyons je také významným producentem, pod jeho dohledem vznikala alba skupin UFO nebo Procol Harum.

Dalším členem kapely je výborný kytarista a zpěvák Joe Gooch, který v Ten Years After zaujal místo po právě nedávno zesnulém Alvinovi Lee. Sestavu doplňuje bubeník Damon Sawyer. Ani on není žádný začátečník. Spolupracoval například s producentem Mikem Vernonem, nahrává s muzikanty z kapel Whitesnake či Bad Company.

Název kapely je odvozen od nashvillské křižovatky, na které se rozdělují 100. a 70. dálnice. Symbolizuje tak oddělení od TYA. Popud ke vzniku tohoto spojení vyšel od gramofonové firmy. Ta nejprve uvažovala o vydání sólového alba slavného basisty a člena přeslavné kapely. Ten ihned požádal o pomoc svého kolegu kytaristu a nový band byl na světě. První, a zatím jediné studiové album The World Won’t Stop vyšlo v roce 2010, jeho vinylová verze o dva roky později. Recenze jsou kladné, dokonce se v nich hovoří o „nejlepší desce, kterou skupina Ten Years After nikdy nevydala“. Jednotlivé skladby jsou rockovější, tvrdší, modernější, prostě někde jinde, než původní repertoár starých veteránů. Najdeme zde tedy i méně jazzových improvizací a méně čistého blues. K dispozici je také živý záznam koncertu pořízený v Lucembursku, který se do prodeje dostal v loňském roce.

Pokud chcete slyšet původní písničky Ten Years After, musíte si zajít na koncert Ten Years After. Ty vám, bohužel, tato nová parta nezahraje. Pokud ale máte rádi moderní elektrické blues s rockovým drivem, pak Hundred Seventy Split jsou tu právě pro vás.

Oficiální stránky

http://www.hundredseventysplit.com/

oficiální klip

http://www.youtube.com/watch?v=6TPq7womJWA

živě

http://www.youtube.com/watch?NR=1*/and/*amp;v=loMqGz7yjfk*/and/*amp;feature=endscreen