pátek
29. března 2013
20:00 hod.

JASNÁ PÁKA S DAVIDEM KOLLEREM

Koncert legendární rockové kapely v rámci turné Stará vlna s novým obsahem.

Předprodej do 28.3. přímo v Klubu Na Rampě po-pá od 15 hod., so*/plus/*ne od 18 hod. nebo přes

Michal Ambrož / zpěv, kytara

David Koller / bicí nástroje, zpěv

Petr Váša / zpěv

Vladimír Zatloukal / kytara, zpěv

Marta Minárik / baskytara

Radovan Jelínek / kytara, housle, klávesy, zpěv

Petra Studená / zpěv

Magdalena Ambrožová / zpěv

w.jasnapaka.cz/

V březnu 2013 uběhne 30 let od vydání dnes již legendárního článku s názvem Nová vlna se starým obsahem. Článek vyšel v březnovém čísle časopisu Tribuna v roce 1983 a byl podepsán fiktivním jménem Jan Krýzl. Odstartoval perzekuci české alternativní rockové scény – dotkla se především představitelů punku a nové vlny. Postihy se týkaly mnoha kapel – nejvíce pak Pražského výběru a Jasné Páky, která byla později ve světle tohoto článku oficiálně zakázána.

Jasná Páka se rozhodla připomenout tuto neveselou dobu několika koncerty a turné nazvala s inspirací názvem článku STARÁ VLNA S NOVÝM OBSAHEM.

V roce 2011 oslavila kapela JASNÁ PÁKA 30. výročí svého založení úspěšným koncertním turné. Na rozdíl od své koncertně aktivní „sestry“ kapely Hudba Praha je Jasná Páka v dnešní době pouze občasně působící projekt – a proto je svátkem pro všechny její příznivce každý koncert. Znovuobnovení kapely Jasná Páka proběhlo v roce 2006, kdy v rámci turné k oslavě čtvrtstoletí založení Jasné Páky, se spojila tehdejší Hudba Praha s výraznou postavou brněnské nezávislé scény Petrem Vášou. Petr totiž splňuje všechny vlastnosti frontmana, jakým byl kdysi dávno původní zpěvák J.P. Vladimír Albrecht, který po zákazu a následně nuceném rozchodu kapely přestal hudebně působit. Zároveň se v téže době sešli po letech dva zakládající členové Jasné Páky – David Koller a Michal Ambrož a domluvili se, že při příležitosti otevření nového pražského multikulturního centra MeetFactory by mohla zahrát i v nějaké podobě tato kapela. Zážitek z výše uvedeného koncertu v M.F. byl spouštěcím mechanismem domluvy Davida a Michala s Petrem o možném comebacku J.P.

Michala Ambrože, Davida Kollera a Petra Vášu v kapele Jasná Páka doplňují: kytarista Vladimír Zatloukal, basista Marta Minárik, (dlouholetá spolupráce s Davidem Kollerem v Lucii a Kollerbandu). Tradiční ženské vokály obstarávají zpěvačka Petra Studená a dcera Michala Amrože Magdalena Ambrožová. Na housle, klávesy a kytaru hraje Radovan Jelínek (Nšo-či, Divoký srdce).

JASNÁ PÁKA – Stará vlna s novým obsahem

29. 3. 2013 – Jablonec nad Nisou – Klub Na Rampě (www.klubnarampe.cz)

18. 4. 2013 – Brno – Fléda (www.fleda.cz)

19. 4. 2013 – Pardubice – Žlutý Pes (www.zlutak.cz)

20. 4. 2013 – Žďárky – KD (www.ceskekoncerty.cz)

21. 4. 2013 – Praha – Palác Akropolis (www.palacakropolis.cz)Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)