pátek
5. dubna 2013
20:00 hod.

ALAVERDI A NŮŽ

Koncert pražské a jablonecké kapely.

*/and/*quot;Jóga ještě nikdy nebyla tak nahlas*/and/*quot; - The Baltic Times. Alaverdi, mantracore kapela s litevskými kořeny servíruje dobro pěkně zostra.

V Praze působící litevské trio Alaverdi se na české scéně objevilo jako blesk z čistého nebe. Kapela vznikla v opuštěné huti nedaleko Vilniusu z prosté potřeby šířit do světa pozitivní vibrace. Bratři Edgaras a Vytautas Vasiliasovi a basista Marius Miškinis ovšem neservírují dobro v rukavičkách, nýbrž velice zostra. Žádná píseň se neobejde bez poselství, a tak jsou v repertoáru skladby jako Vegetaras Superžmogus (o vegetariánském supermanovi) nebo Recycle or Die! a publikum si na koncertech vyslechne i simulaci velrybího zpěvu či sborové jogínské „óm“. To všechno žánrově kdesi na pomezí punku a hardcore a většinou hodně rychle. Odtud pochází i specifický žánr mantracore, tedy spojení textů podobných krátkým mantrám s razantní hudbou.

Na 1. obr Edgaras u loďky, v níž Alaverdi svého času převáželi aparaturu na delší vzdálenosti, na 2. obr. Alavedri přímo v Alaverdi.

A jablonecká už legendární rocková kapela Nůž