čtvrtek
11. dubna 2013
20:00 hod.

TONY SPINNER BAND (USA)

Blues-rockový projekt amerického kytaristy a zpěváka známého i z koncertů kapely Toto. Rock, blues, jazz, funk, velká dávka improvizace – to vše ve špičkovém provedení.

Tony Spinner - kytara a zpěv, Michel Mulder – baskytara, Alex Steier – bicí.

http://www.tonyspinner.com/

Předprodej do 10.4. přímo v Klubu Na Rampě po-pá od 15 hod., so*/plus/*ne od 18 hod. nebo přes

V první polovině 80. let nebylo návštěvníka místních diskoték, který by nevzal na vědomí americkou skupinu TOTO. Její dvě nezapomenutelné písně Africa a Rosanna se hrály snad všude. Pravda, tyto dva kousky nepatřily zrovna k těm nejtanečnějším, nicméně jejich hudební kvalita je neoddiskutovatelná. Skupina se několikrát rozpadla, několikrát na pódia zase vrátila a právě v jedné fázi tvz. věčného návratu (1999-2008) se mezi doprovodnými hudebníky této slavné kapely také objevil TONY SPINNER.

Narodil se v létě roku 1963 ve státě Missouri a své rané dětství prožil s americkým rock and rollem 50. let, který si doma pouštěli jeho rodiče. A když pak uviděl v televizi vycházející hvězdy anglo-amerického kytarového rocku, bylo rozhodnuto: stane se kytaristou a zpěvákem.

Mnoho posluchačů zná Tonyho jako doprovodného hráče takových umělců, jako jsou Pat Travers, Paul Gilbert nebo již zmínění TOTO. Ovšem mimo této spolupráce vydal již sedm sólových alb. První „Saturn Blues“ v roce 1993, zatím poslední novinkové „Down Home Mojo“ v roce 2011. Sám o své hudbě říká: „Skladby, které hraji, obsahují rock, blues, boogie, funk a improvizace. Nikdy jsem neměl rád soupisy skladeb a tak je ani nepoužívám. Nikdy nevíte, co ode mě uslyšíte, ale bude to vždy upřímné, inspirativní a rovnou od srdce“.

Odborníci o jeho muzice tvrdí, že udržuje při životě starý kytarový rock přelomu 60. a 70. let. A jeho fanoušci ho označují za jednoho z nejlepších ve své branži vůbec. Ti, kterým se líbí třeba Jimi Hendrix, Steve Ray Vaughan, Robin Trower, Eric Clapton, Rory Galagher, Johnny Winter, Tommy Bolin a jim podobní, by si tento koncert neměli nechat ujít.

http://www.tonyspinner.com/

Tonyho účinkování v TOTO

Tony živě

a mnoho dalších.

Report našeho agenta Luďka ze včerejšího vystoupení Tonyho v Příbrami:

*/and/*quot;Ahoj, předběžné zprávy nelhaly - když sem před devátou vstoupil do */and/*quot;jámy lvové*/and/*quot;, čekala mě totálně narvaná místnost..

Začalo se */and/*quot;v devět*/and/*quot;, tedy jako u nás, 20 minut po deváté a končilo se ..... 23.40. Jedna pauza byla cca po 50 minutách hraní, pak už jeli durch s 5 minutovou pauzou před přídavkem (cca 20 minut). Lidi řvali nadšením, mnozí se potkali s něčím takovým tváří v tvář (rozuměj z pár metrů) poprvé v životě. Zahrál vše, co si pod pojmem americký kytarový rock lze představit - blues, boogie, rock*/and/*apos;n*/and/*apos;roll, shuffle, trochu ozvěny country.... Nemá playlist - hraje, co ho v danou chvíli napadne.*/and/*quot;Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)