pátek
31. května 2013
20:00 hod.

ERIKA FEČOVÁ ACOUSTIQ QUARTET */plus/* Big Band ZUŠ Liberec

Groove */and/*amp; jazz hvězdy českého R*/and/*amp;B zpěvačky Eriky Fečové ( Navigators) s černošským hlasem a skvělými muzikanty - piano Petr Beny Beneš, basa Josef Fečo, bicí a perkuse Otto Hejnic.

http://erika.harivision.cz
,

http://bandzone.cz/erikafecova?at=info

a Big Band ZUŠ Liberec pod vedením Rudy Mihulky.

Už samotný výčet hudebních oblíbenců Eriky Fečové, známé někdejší frontmanky souboru Navigators, dává tušit, že půjde opravdu o vyvedený večer. „Stevie Wonder, Michael Jackson, Whitney Houston, George Benson, Al Jarreau, George Duke, Jill Scott, Erykah Badu, Angie Stone, Diana Krall, Sarah Vaugh,“ vypočítává Fečová na svém facebookovém profilu.

Fečová se narodila v roce 1986 v Praze do rodiny plné muzikantů. Už ve čtyřech letech začala tancovat ve folklorním souboru, v devíti začala navštěvovat soukromé hodiny klavíru, avšak zpěv jí dělal daleko větší radost a rozhodla se mu tedy věnovat naplno pod vedením respektovaných profesorek Lídy Nopové a Evy Svobodové, pod jejímž vedením také absolvovala konzervatoř. První sólové album vydala pod názvem The Stories v roce 2012.

Spolupracovala například se soubory Madfinger a Eddie Stoilow nebo se zpěvačkou Zuzanou Lapčíkovou, zahostovala rovněž v tracku VHS libereckého Paulie Garanda.

Na Rampě zpěvačku, která asi hudbu i texty svých písní obstarává sama, doprovodí pianista Petr Beneš, basista Josef Fečo a bubeník Otto Hejnic, místním pamětníkům známý z dob svého působení na Liberecku.