čtvrtek
13. června 2013
20:00 hod.

ROK BEZ MAGORA a ČEKÁNÍ NA MAGORA s O. Kaiserem a D. Vokatou

Herec Oldřich Kaiser a písničkářka Dáša Vokatá na Rampě! Před projekcí dokumentu režiséra Olivera Maliny Morgensterna Rok bez Magora zavzpomínají ( zahrají, zazpívají, zarecitují) na básníka Ivana Martina Jirouse legenda undergroundu písničkářka a dlouholeté partnerka Ivana Martina Jirouse Dáša Vokatá a herec Oldřich Kaiser v pořadu Čekání na Magora. Na Rampě je to první, předpremiérové představení.

Rok bez Magora je celovečerní dokumentární film o českém básníkovi, publicistovi a výtvarném kritikovi, držiteli ceny Jaroslava Seiferta a ceny Toma Stopparda za dílo Magorovy labutí písně o básníkovi Ivanu Martinovi Jirousovi. V filmu zazní ukázky z Magorova rozsáhlého básnického díla i jeho svérázné životní a politické názory, za které byl v době normalizace pětkrát vězněn.

Režie: Oliver Malina-Morgenstern

Scénář: Oliver Malina-Morgenstern, Martin Suja

Kamera: Oliver Malina-Morgenstern

Hrají: Ivan Martin Jirous, Vratislav Brabenec, David Černý, Oldřich Kaiser, David Koller, Karel Schwarzenberg, Pavel Zajíček

Film Rok bez Magora uvede osobně režisér Oliver Malina Morgenstern, který má za sebou několik zajímavých celovečerních dokumentů jako Český Woodstock (2004), Zatemněná demokracie (2010), Konopné pašije (2010) nebo Pábitelé z Libně (2011).

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded*/and/*amp;v=fT2l9lAIQQ4