neděle
17. května 2015
20:00 hod.

REVEREND PEYTON’S BIG DAMN BAND (USA)

Osobité country blues z Indiany v podání blues rockera – farmáře. Elegantně a po svém, se špetkou punk rocku spojuje blues, ragtime, folk, country.

V rámci téměř celosvětového turné se v ČR uskuteční čtyři vystoupení rostoucího bluesového kytaristy Reverenda Peytona a jeho Big Damn Band. Po loňském vystoupení na Glastonbury se zájem o osobitý country blues z Indiany v podání tohoto blues rockera – farmáře hodně zvýšil právě i na evropské půdě. Kapela nenechala vlnu opadnout a navázala na ní perfektním novým albem So Delicious, které vyšlo na legendárním labelu Yazoo Records. Koncerty se uskuteční v Sono centru v Brně, v Olomouci v Bounty Rock Café, v pražském Paláci Akropolis a v Klubu na Rampě v Jablonci.
14.5.2015 – Brno, Sono Centrum
15.5.2015 – Olomouc, Bounty Rock Café
16.5.2015 – Praha, Palác Akropolis
17.5.2015 – Jablonec, Klub na Rampě

             Brown County, Idiana - Rev. Peyton’s Big Damn Band spojuje rozdílné žánry i období s intenzitou a lehkostí několika současných umělců. Jejich nové album So Delicious vyzdvihuje práci tohoto tria na další úroveň. So Delicious nabízí různorodou sbírku písní kapely, která je doslova nabuzená Reverendovou vytúrovanou “šestistrunnou virtuozitou” - jedinečný styl hry zvaný fingerpicking je přiznanou inspirací čerpanou od delta bluesových hrdinů, ale tentokrát povýšený do nových osobitých dálek.

            Pátá dlouhohrající autorská deska kapely zahrnuje backing vokály a valchu Revovy manželky Breezy Peytonové a bicí a backing vokály Bena Bussella – jedná se o první album, které vychází na Yazoo Records, labelu proslaveném svými historickými reedicemi bluesové i další americké “hudby starých časů”, která je základní inspirací Revova zvuku i motivací k nasazení.

             "Yazoo bylo moje oblíbené vydavatelství už když jsem vyrůstal," vysvětluje. "Pro fanoušky starého country blues a všech druhů rané americké hudby jsou Yazoo přímo zásadním vydavatelstvím. Znamená to pro mě být na stejném labelu jako Charley Patton a Mississippi John Hurt. Že Yazoo vidělo naší autenticitu a nebálo se nás postavit mezi ostatní jména, která vydávají, pro mě znamená hodně."

            Rev. Peyton’s Big Damn Band byli vždycky skuteční. Spojují v hudbě blues, ragtime, folk, country a další tradiční styly – moderně, elegantně a po svém, se špetkou punk rocku navrch. Způsob života, společenství a kanonický zpěvník – to vše utvořilo kreativní identitu Reverenda Peytona. Díky takovému žánrovému mixu kapela získala fanoušky ze všech koutů Americany a směrem k blues posouvá novou generaci posluchačů.

             So Delicious je perfektní album Reverenda Peytona a jeho Big Damn Band. Písně od srdce skvěle zachycují zvuk tria, který byl pilován na více než 250 koncertech za posledních 8 let.

Někteří posluchači jen těžko věří Revovým mimořádným kytarovým výkonům, které jsou zaznamenány živě a bez dohrávek. Když ale pak vidí Big Damn Band naživo, pochopí. Skladba "Pot Roast & Kisses" z jmenovaného alba je zářivým příkladem jeho svižného osobitého stylu.

             Revova fascinace country blues začala v jeho 12 letech, když se ponořil do otcovy sbírky desek. To on tenkrát přinesl rozbitou kytaru Kay do domova Peytonů v Indianě. Kromě toho, že Rev trénoval hraní na kytaru doma před zrcadlem na hudbu raného blues jako hráli Robert Johnson a Charlie Patton (kterým vzdal hold na svém sólovém akustickém albu Peyton On Patton), si také začal osvojovat více moderních nahrávek od Muddy Waterse a blues-rockových hráčů jako byl Johnny Winter. Na těchto nahrávkách bylo často více kytaristů a i dohrávky byly běžné, ale Peyton už tenkrát začínal slyšet kytaru jako jeden proud zvuku. "To mě nutilo nad tím přemýšlet jinak hned od začátku," poznamenává.

 V jednu chvíli musel Reverend od kytary upustit, když onemocněl se šlachami na rukou, což mu na krátké období znemožnilo hraní. Krátce po operaci potkal svou ženou Breezy a jejich vášnivý vztah a společná láska k hudbě ho inspirovala k následování jejich hudebního potenciálu. Breezy se ujala valchy a roku 2006 prodali členové Reverend Peyton’s Big Damn Band svůj majetek a vydali se na cestu. Ten stejný rok vyšlo jejich první album Big Damn Nation a v roce 2008 následovala deska The Gospel Album.

             V roce 2009 vyšlo album The Whole Fam Damnily a kapela odjela stovky tisíc mil na turné po USA i zahraničí. Jako skladatel, písničkáč a autor se Rev prosadil hitem Clap Your Hands v roce 2010 (album The Wages).

             V době, kdy Reverend Peyton nahrál akustické album Peyton on Patton během čtyř hodin na jeden mikrofon, získala kapela cenu “nejlepší kapela Warped Tour” a vystoupili na slavných festivalech jako Austin City Limits, Glastonbury, Bonnaroo, WOMAD, Telluride, All Good, King Biscuit, Juke Join a Riot Festival.

             Singly “Devils Look Like Angels” a “Something For Nothing” z alba Between the Ditches (2012) se staly úspěšnými radiovými hity a dále rozšířily publikum Reverenda Peytona.

             “Při hraní So Delicious živě na koncertech je na lidech vidět, že rozumí našemu zpívání o realitě takové, jakou ji známe my,” říká Rev. “Věříme v příběhy, které vyprávíme i ve způsob, jakým je hrajeme. Ať už jsme na pódiu, nebo mimo něj, není na nás ani špetka výmyslu. Jsme jací jsme a na to jsem hrdý.” - Rev Peyton.

 http://www.bigdamnband.com

 

 

 

 

 

 

 

 Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz


Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.8-reverend.jpg7-bigdamnbandyellowwood.jpg8-bigdamnbandporch.jpg2-glastonbury.JPG3-bigdamnbandpines.jpg2-bigdamnbandaxe.jpg8-bigdamnbandbeanblossom.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)