středa
14. září 2016
20:00 hod.

RYAN MCGARVEY (USA)

Blues rockový kytarový virtuóz a zpěvák z Nového Mexika znovu na Rampě. Kytarové finesy, unikátní zpěv, jediný koncert v Čechách!

Po třech letech neustálého cestování se do Jablonce opět vrací Ryan McGarvey, který je na nejlepší cestě stát se hvězdou na blues – rockovém nebi. I přes relativně nízký věk získal řadu ocenění, mezi jiným i vítězství v prestižním Crossroads pořádaným Erickem Claptonem či 1. místo v kategorii „Nejlepší kytarista“ v anketě European Blues Awards v roce 2014.

Vzhledem ke svým náročným koncertním aktivitám vydal za tu dobu pouze jedno album (The Road Chosen-listopad 2014), nicméně rozpracovaná jsou další tři: hard rockové, bluesové a živé.

Netají se tím, že je samoukem. „Stačilo mi, když mi táta kdysi ukázal akordy. Neřekl bych, že by mě kytara bavila, kdyby mi někdo říkal co a jak hrát,“ soudí.
Jeho kořeny nejsou moc překvapivé, sahají ke sbírce desek rodičů. „Led Zeppelin a Jimi Hendrix, to je jasné. Ale když jsem narazil na Stevie Raye Vaughana a stal se opravdovým šílencem do blues, začal jsem poslouchat současné bluesmany typu Kenny Wayne Shepherd, Ian Moore, Chris Duarte nebo Joe Bonamassa,“ zavzpomínal si McGarvey.

Od jeho posledního koncertu v Jablonci se mnohé změnilo. Kromě blues se v jeho nových skladbách stále více objevují prvky klasického hard rocku.  

Hvězdou jeho tria je českým fanouškům dobře známý Carmine Rojas  ( Joe Bonamassa, Rod Stewart, David Bowie, Tina Turner …). Kytarovou dvojici  doprovodí bubeník Chris Hill.

Osobní vzkaz od Ryana: „Opravdu moc se těším na české publikum a po koncertě i na české pivo. Doufám, že si ten jediný večer v Česku všichni užijeme. It’s gonna be a killer night!“

http://ryanmcgarvey.com/Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz


Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.9-rmg-pressefoto-1.jpg1-53-mcgarvey-04.jpg8-foto-2.jpg6-jp1.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)