pátek
25. března 2016
20:00 hod.

SHARON LEWIS A GROOVE JANA KOŘÍNKA

Oheň z Texasu je zpátky. Po roce a půl se k nám vrací skvělá americká černošská blues soulová zpěvačka Sharon Lewis s klávesistou Janem Kořínkem a jeho kapelou Groove.

Groove:
Jan Kořínek - hammond varhany
Jiří Maršíček - kytara
Tomáš Vokurka - bicí

Oheň z Texasu je zpátky. Po roce a půl se do Klubu Na Rampě vrací černošská blues soulová zpěvačka z Chicaga Sharon Lewis s klávesistou Janem Kořínkem a jeho kapelou Groove, složenou ze špičkových hudebníků - kytaristy Jiřího Maršíčka a bubeníka Tomáše Vokurky.

Sharon Lewis, řečená Texas Fire, odstartovala svojí hudební dráhu v klubu Buddy Guy’s Legends v roce 1993. Od té doby pravidelně vystupuje po Spojených státech i po celém světě. Její nezapomenutelná živá vystoupení ukazují velkou lásku k soulu a blues. Zpěvačka v současné době spolupracuje například s Jimmy Johnsonem, Harmonica Hinesem, John Primerem, Dave Spectrem, Carlos Johnsonem a Son Sealsem.

Jan Kořínek vstoupil na českou hudební scénu původně jako baskytarista. Dnes hraje výhradně na varhany; ctí zejména tradici veličin spojených s Hammondovými varhanami, jako jsou Jimmy Smith, Jimmy McGriff nebo Richard Groove Holmes, a s lehkostí se pohybuje po tenké linii mezi blues a jazzem.

V minulosti naplánoval a zrealizoval mnoha zahraničním bluesovým hvězdám turné po Evropě. Zároveň si s nimi zahrál. Pozvání od něj přijali třeba zpěváci Lorenzo Thompson, Eb Davis, Sharon Lewis, Charlie Sawyer a další.

Kořínek sám byl také hostem vybraných zahraničních skupin jako jsou The Kinsey Report či Sharon Jones and The Dap Kings. Charakteristický zvuk jeho varhan se objevil na mnoha současných bluesových, jazzových a soul-jazzových nahrávkách. První album s formací Groove natočil v roce 2000.

Lewis s Kořínkem vystupují už od roku 1998 a společně několikrát procestovali Evropu.Online předprodej u našich partnerů: www.evstupenka.cz
8-012.jpg5-131.jpg8-081.jpg4-sharon-10x15cm.jpg2-061.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)