úterý
12. března 2024
20:00 hod.

SIENA ROOT (SWE)

Nekompromisní směs fascinujících rytmů, těžkých riffů, krásná sóla, příjemné harmonie a emotivní silný ženský vokál. Švédské hard rockové kvarteto po šesti letech opět v Klubu Na Rampě.

 Skupina pro popis své hudby používá termín „Dynamic Root Rock Experience“. Je to přesně ta „zkušenost“, co dělá loňské album Švédů „Revelation“ atraktivní pro posluchače. Obsahuje nekompromisní směs fascinujících rytmů, těžkých riffů, krásná sóla, příjemné harmonie a emotivní silný ženský vokál. Touto zatím nejvšestrannější nahrávkou v kariéře kapely jsou posluchači vedeni dál, než kdy předtím. Zažijí, jak se východní akustické folkové melodie mísí s hard rockem a severskou divokostí.

 Už dvacet let členové kapely neustále pracují na něčem novém, mění přístupy a experimentují. Snaží se pokrýt celé hudební spektrum bez ohledu na žánrové konvence, což je součást jejich identity. Jednotlivá vystoupení jsou plná divokých improvizovaných pasáží, ze kterých pak muzikanti čerpají inspiraci pro své studiové nahrávky. Při jejich pořizování a následném zpracování používají výhradně analogové vybavení. Pouze pro převod na CD je nutné digitální zařízení. „Pokud chcete mít z naší hudby ten nejlepší zážitek, musíte si pořídit vinyl“, říkají. To už je kapelová tradice – plná oddanost černé hmotě od počátku kariéry. Jejich debutové album vyšlo ve formátu LP v roce 2004, tedy v době, kdy se o vinylovém boomu nikomu ani nesnilo. Tehdy vůbec nebylo snadné prosadit jeho vydání.

A jak se skupině, kterou v současnosti tvoří Zubaida Solid – zpěv, klávesy, Sam Riffer – basa, Johan Borgström – kytara a Love Forsberg – bicí, podaří naservírovat všechny ty hudební ingredience publiku? O tom se můžete přesvědčit sami na jediném koncertě v ČR.

https://sienaroot.com/
Online předprodej u našich partnerů:

KOUPIT ONLINE goout.net
3-siena-root.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)