pátek
9. prosince 2016
20:00 hod.

SIMON McBRIDE (UK)

Irský kytarový virtuóz, zpěvák a skladatel se svou blues rockovou kapelou poprvé na turné v Čechách. Simon je na nejlepší cestě být příštím irským kytarovým velikánem, stejně jako Rory Gallagher a Gary Moore.

V recenzi na jedno z alb kytaristy, zpěváka a skladatele Simona McBrida uveřejněné v britském časopise Classic Rock se píše: „Irové by už konečně měli přestat žvanit jen o Rory Gallagherovi“. Nová kytarová hvězda je tu!

Ve věku, kdy většina mladých kytaristů pouze sní o vystupování před velkými davy doprovázené uznáním odborníků, Simon už publikum oslnil a domů si odnesl svou první cenu. V 15 letech se zúčastnil soutěže “Young Guitarist Of The Year” časopisu “Guitarist Magazine”, která se konala ve Wembley Conference Centre. Zaslouženě získal první místo.

Díky tomuto vítězství mu renomovaná kytarová firma Paul Reed Smith nabídla spolupráci, která trvá dodnes. Stalo tak nedlouho po té, co se přidal ke skupině Sweet Savage, kde nahradil tehdy ještě méně známého kytaristu Viviana Campbella (později Dio a Def Leppard). To bylo Simonovi 16 let. Po nahrání dvou alb skupinu opustil a připojil se ke zpěvákovi Adrew Strongovi.

V průběhu let se mnohé změnilo. Simon už není považován jen za talentovaného muzikanta. Dnes je jedním z těch, kteří tvoří světovou kytarovou elitu. Jeho hudbu charakterizuje jedinečná kytarová hra kombinovaná se skvělým hlasem a skutečný talent pro vytváření  nezapomenutelných fines i silných melodií. Jeho nejnovější CD “Crossing The Line” představuje ohnivý amalgám kytarových dovedností, velké kompoziční řemeslo a charakteristické vokály. CD bylo nahráno v Severním Irsku a USA. Finální podoba byla svěřena do velezkušených rukou Petera Denenberga (mj. Deep Purple, Spin Doctors a Robert Cray).

V posledních letech působí také v doprovodné kapele Dona Aireyeho (současný člen Deep Purple), se kterou několikrát navštívil i naši republiku. Don o něm říká: “Když jsem ho viděl poprvé, naprosto mě ohromil. Byl úžasný, měl skvělý zvuk, je neuvěřitelně rychlý, zahraje cokoliv a je velmi muzikální. Svým stylem se blíží Gary Moorovi.”

Na dva koncerty do Čech, vč toho našeho na  Rampě přijíždí Simon McBrige s kapelou z Bratislavy. „ Spousta aparatury, dva basové aparáty, obrovské pedal boardy, nové technologie, výborný zvuk, fantastický výkon kapely, kdo neuslyší, neuvěří!“ vzkazují do Čech z včerejšího jediného koncertu na Slovensku!

Nezbývá než věřit, že zaujme i české publikum.

http://www.simonmcbride.net/

Don Airey (klávesista od Deep Purple)  hovoří o Simonovi:Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz

předprodej na Rampě od 21.11.


2-sb.jpg5-smcbride-4242.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)