sobota
10. března 2018
20:00 hod.

STÁRPLEJ SHOW-BlueNight & RMG

Je tu druhý koncert dle vašeho výběru! Zahrají mladí talentovaní BlueNight a přidají se k nim taneční RMG!

V anketě sice byly některé kapely na vyšších příčkách, ale bohužel se jim nehodil termín.

Kapela BlueNight je banda talentovaných mladých muzikantů a muzikantek z Jablonce a Hodkovic nad Mohelkou. Již během prvního půlroku působení se dostali do finále Dětské porty a Brány, od té doby sbírají jedno ocenění za druhým a dorostli z dětských soutěží na festivaly a “dospělá” pódia. Nadaní multiinstrumentalisté v současnosti fungují pod taktovkou kapelnice Ladybirds a ředitelky Hudebního Studia Kokos, Aleny Schernstein. Těšit se můžete na zajímavé živé aranže, vokály, žánrově folk-bluegrass, ale s dávkou mezižánrové energie! Slyšet můžete například mandolínu, elektrickou kytaru, basu...

Zkratka jabloneckých RMG vychází z anglických slov pro automat na náhodný výběr hudby - Random Music Generator. A to proto, že písničky, stylově řazené do progressive rocku, jsou opravdu různorodé. Kapelu se podařilo dát dohromady bubeníkovi, který si chtěl zahrát na kytaru, a kytaristovi, který si chtěl zahrát na basu. Přidal se bubeník se zpěvačkou a začaly zkoušky. I přes to, že kapela je stará půl roku, bude na co se těšit! Ať už jsou to krásné tvary zpěvačky nebo neobyčejný přístup k hudební tvorbě.

PO KONCERTU AFTERPARTY NA BARU S DJ!

Hodnocení poroty tentokrát vynecháme a osud jednotlivých kapel budete mít v rukách právě vy!

V několika koncertních večerech zahrají kapely, které se buď přihlásí do show samy, nebo je navrhnou a odhlasují sami posluchači na základě ankety na Facebooku. Během každého koncertu budou diváci klasicky po vzoru původní Stárpleje hlasovat. Váha "life" hlasů po ukončení show na Rampě bude mít klíčovou roli pro vítěze. Po posledním kole bude navíc na našich stránkách spuštěno online hlasování, které společně s hlasy diváků z jednotlivých koncertů rozhodne o tom, která kapela si podle vás zaslouží zahrát na velkých akcích.

Pro kapely bude opět bezplatná účast, navíc bude odměnou pro všechny účinkující nahrávka koncertu. Největší zajímavostí by ale mohla být především možnost katapultovat se skrze tento malý festival na Rampě na venkovní stage v rámci větších festivalů a jiných akcí a zahrát si vedle zajímavých jmen hudební scény.


9-starplej-show.jpg