úterý
16. dubna 2019
19:30 hod.

TITANIC FREDDIE AIDS

Jedinečná přednáška o smrtelné nemoci AIDS, která je prezentována bývalým osobním manažerem Freddie Mercuryho, panem Peterem Freestonem(překládaná do češtiny). Video s legendárním kytaristou kapely Queen Dr. Brianem Mayem, písně Queen…Hovory Na Rampě.

Projekt Titanic Freddie AIDS, za kterým stojí bývalý komorník Freddieho Mercuryho Peter Freestone a hudebník Milan Šatník, bude varovat před AIDS.  Převážná část výtěžku je určena pro nadaci prevence AIDS. 

"Peter byl Freddiemu po boku a nápomocen v době jeho nemoci, držel ho za ruku, když umíral... Kdo jiný by měl na přednáškách o nebezpečí nemoci AIDS mluvit než právě on," řekl Šatník.

Projekt pojmenovali podle lodi Titanic a slavném zpěvákovi skupiny Queen. Mercury proslulý svým charismatem a extravagantností zemřel na AIDS 24. listopadu 1991 ve věku 44 let. "Oba byli potopeni vůči své velikosti maličkostí. Titanic nárazem do ledovce, z něhož byla vidět jen malá část. A Freddieho zabila neviditelná nemoc," řekl Šatník, který si zahrál jednoho z Mercuryho přátel v aktuálním filmovém hitu Bohemian Rhapsody, na jehož scénáři se Freestone podílel.

Titanic Freddie AIDS na jeho startu podpořili vlivní lidé světového showbyznysu, jako například kytarista Queen Brian May, který účinkuje i v klipu natočeném k přednášce.

  • Úvodní video s legendárním kytaristou kapely Queen Dr. Brianem Mayem, který touto formou předává veřejnosti vzkaz o nebezpečné nemoci.
  • Seznámení se s projektem, který je celý BEZ CENZURY.
  • Osobní příběh pana Petera Freestona, který přibližuje jak se Freddie nemocí AIDS nakazil a jak na něm nemoc v průběhu let postupovala (v anglickém jazyce s překladem do češtiny).
  • Závěrečné video.
  • Hudební sólová interpretace písní kapely Queen v podání českého zpěváka Milana Šatníka.
  • Prostor pro otázky a odpovědi.
Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.4-freddie.jpg