středa
23. října 2013
20:00 hod.

TRIBAZIK (UK)

Koncert londýnské kapely s unikátním mixem trash metalu, acid techna a alternativního rocku.

Kapela z Londýna se spoustou energie, hutným zpěvem a intenzivními elektronickými efekty, s novým pohledem na spojování různých hudebních žánru a talentem ke tvoření unikátního soundu.

"Tribazik, energická londýnská kapela se stylově pohybuje někde na pomezí Nine Inch Nails, The Young Gods a Killing Joke.
Jejich tvorba je něco jako kdyby Captain Beefhart jamoval se Soulfly anebo trash kapelou na acid-old-school-raveu.
Ačkoliv do širšího povědomí se dostali teprve nedávno, nejsou muzikanti žádná mladá kůzlata. Historie Tribazik se totiž začala odvíjet už na konci osmdesátých let, kdy z Kajmanských Ostrovů přiletěl do Anglie zpěvák a kytarista Jerry Kandiah, který zde zakrátko potkal bubeníka Hedge Seela.
V roce 1991 spolu založili kapelu Necromonica, která hrála melodický death metal a po jejím rozpadu vznikli v roce 2004 Tribazik, když se ke zmiňované dvojici přidal v Paříži narozený skladatel, producent a baskytarista Blaise Merino.
V hudbě Tribazik jde hodně o atmosféru, kterou vytváří pomocí osamělého pískání elektroniky, perkusivní rytmiky s afro rytmy, zrezivělým kytarovým noise, dunící baskytarou a šamanským zaříkáváním místo zpěvu, které velmi připomíná Jaze Colemana z Killing Joke.
Tribazik mají podobnou, temně hypnotickou naléhavost hraničící s rituálním vymýtáním. Proto se není co divit, že zmiňovaného Jaze Colemana okouzlili natolik, že jim na debutové album nazpíval píseň Molten, k níž bylo pořízeno i video. A aby toho nebylo málo, zpěvák skupiny Young Gods Franz Treichler po jednom z jejich koncertů roku 2010 pronesl: „Nejinovativnější živé vystoupení, co jsem letos viděl."
Jan Mikulička

www.tribazik.com
soundfiles: http://www.zk-concerts.de/Media_G_Soundfiles.html#CB1

 


8_TRIBAZIK_496x672.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)