sobota
10. října 2015
20:00 hod.

UŽ JSME DOMA – TŘI KŘÍŽKY

Kapela, kterou je velmi obtížné zařadit, jak v České republice, tak v zahraničí není téměř nic podobného k nalezení. Sami o sobě říkají, že hrají něco mezi Sex Pistols a The Residents. Zkrátka tak trochu jiný „punk“.

Velmi kladné kritiky jak na koncerty, tak na veškeré své nahrávky získávají po celém světě, od Tokia přes Moskvu a Evropu až po San Francisco. Proto je také mají nezávislé distribuční sítě z celého světa ve svých katalozích.
UJD se účastnili a účastní řady významných festivalů, kde přitahují často pozornost prestižních periodik, jako tomu bylo např. v Austinu, TX na festivalu SxSW u časopisu Rolling Stone.

UJD často podnikají exkurze do dalších oblastí. Pravidelně spolupracují např. s Aurelem Klimtem na hudbě k jeho animovaným filmům a k divadlu. Miroslav Wanek byl za hudbu k filmu Fimfárum Jana Wericha nominován na Českého lva. Kapela natočila také hudbu k loutkovému večerníčku Krysáci. Obě série již byly odvysílány v ČT, přičemž první získala televizní cenu Elsa za nejlepší animovaný pořad. Společně s divadlem Buchty a loutky vystupují v pořadech s písničkami z Krysáků pod názvem Pět ran do čepice.

www.uzjsmedoma.com


5-ujd1.jpg