pátek
22. února 2019
20:00 hod.

UŽ JSME DOMA

Jedna z nejoriginálnějších skupin nejen v rámci české hudební scény. Jejich propojení avantgardního rocku, jazzu a dalších stylů ve spojení s energií vycházející z punkových základů jim přineslo celosvětovou popularitu.

Kořeny Už jsme doma sahají do roku 1985. V úplných počátcích byl zvuk Už Jsme Doma ještě trochu jiný než jak jej známe z porevolučních alb. UJD tehdy vycházeli daleko víc z improvizace a jejich hudba byla mnohem víc zakořeněná v alternativních vodách.

Dnes jsou tak UJD u zahraničního publika nejznámější českou rockovou kapelou a sami se stávají zdrojem inspirace pro mladé následovníky.

Rocková skupina po osmi letech nahrála nové řadové album. CD s osmi skladbami dostalo název Kry. Zvláštností je, že kapela nahrávku pokřtila v září 2018 na Špicberkách, ostrovech v Severním ledovém oceánu, kde bude koncertovala ve městě Longyearbyen.

Kry jsou pro Už jsme doma prý symbolem pomíjivosti a zároveň zápasu s ní. Také představují symbol cyklu a návaznosti, vědomí sounáležitosti s tím, co bylo i co bude, uvádí kapela. Ta album rovněž věnuje "lidským krám, těm, které se bezmocně pohupují na vlnách Středozemního moře a tají tak rychle, že si toho ani nikdo nevšimne".Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz


Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.8-uz-jsme.jpg8-uz-jsme-doma.jpg4-uz-jsme-dom.jpg