pátek
19. září 2014
20:00 hod.

VIRGIL & THE ACCELERATORS (GB)

Jedna z nejpopulárnějších britských blues rockových formací dnešních dnů na jediném koncertě v ČR! Hutný, plnotučný a živočišný rock ve stylu Cream, Mountain nebo Rorryho Gallaghera.Její hudba je založená na tvrdých riffech evokujících hard rock přelomu 60. a 70. let minulého století.

V čele souboru stojí 23-letý kytarista, zpěvák a skladatel Virgil McMahon,vyhlášený podle European Blues Awards nejlepším kytaristou roku 2013. Svůj původní nástroj mandolínu již ve čtyřech letech vyměnil za akustickou kytaru.Virgilovým prvním kytarovým hrdinou byl otec. Od útlého mládí sedával vedle pódia, sledoval jeho kapelu a snažil se nasát atmosféru veškerého dění kolem muziky. Později se stal jejím členem a po jisté reformaci souboru došlo v roce 2006 i ke změně názvu z The Accelerators na Virgil & The Accelerators.

Na bicí hraje Virgilův mladší bratr Gabriel McMahon (20). Původně se věnoval boxu, avšak na naléhání svého bratra sundal rukavice a v roce 2009 se připojil k „Akcelerátorům“. Basu v ruce třímá Jack Alexander Timmis (25). Do kapely se dostal šťastnou náhodou. Po několika neúspěšných pokusech při hledání angažmá narazil na místní partu, která hledala basistu. Nejdůležitější pro Jacka byla skutečnost, že členové souboru byli mladší šedesáti let.
První album „The Radium“ vyšlo v roce 2011 a stalo podle Classic Rock Magazine jedním z nejúspěšnějších debutových alb toho roku. V roce 2013 vyšel záznam koncertu natočený 31. 8. 2012 v Marshall Theatre.
Druhý studiový počin „Army of Three“ vyjde letos na podzim. Jeho produkce se ujal slavný Chris Tsangarides, známý spoluprací s takovými veličinami, jakými beze sporu jsou Gary Moore, Thin Lizzy, Judast Priest, Black Sabbath a mnoho dalších.

Kapela bere útokem evropské festivaly a jen menším zázrakem se ji podařilo zajistit na jediné vystoupení k nám. Pokud se při poslechu jejich hudby nebudete kývat do rytmu, znamená to jediné – klinickou smrt. Od začátku do samého konce koncertu můžete být svědky excelentního kytarového výkonu postaveném na pevném základě tvrdé nekompromisní rytmické sekce. Něco takového by si fanoušci kytarového rocku neměli nechat ujít!
www.vataband.com

HORKÁ NOVINKA: na koncertě už bude k mání nové album ARMY OF THREE, původně připraveno k vydání o nějaký ten den později.  Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz

dnes, 18.9. poslední den se dají koupit vstupenky v předprodeji na baru, zítra budou už za plnou cenu na místě
Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.0-vigil-playing.jpg7-bandimage.jpg8-2013-06-19-10-28-18.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)